Wietnamscy biskupi wprowadzają program dla młodzieży

Wprowadzenie trzyletniego programu duszpasterskiego dla młodzieży zapowiedzieli podczas spotkania episkopatu wietnamscy biskupi. „Młodość jest darem, który należy wykorzystać z wdzięcznością, a nie zmarnować go. Chcemy w tym młodym ludziom pomagać” – napisali w oświadczeniu.

W ramach trzyletniego programu zorganizowane zostaną diecezjalne dni młodzieży w Niedzielę Palmową. Odbędzie się także ogólnonarodowe święto młodych na jego zakończenie. W ramach zaplanowanych działań młodzież będzie miała dostęp do pomocy zarówno duchowej jak i psychologicznej. Uczestnicy otrzymają „Youcat”, czyli katechizm dla młodzieży oraz „Docat”, przystępny wykład nauki społecznej Kościoła. Będą także spotkania poświęcone adhortacji apostolskiej Papieża Franciszka skierowanej do młodzieży „Christus Vivit”.

Program rozpocznie się w 2020 roku i obejmie wszystkie wietnamskie diecezje. Biskupi jako główny cel stawiają sobie pomoc młodzieży w uniknięciu najgorszych życiowych pokus. „Wiemy, że indywidualizm i konsumizm często popycha ich w zgubnym kierunku, w stronę narkotyków, alkoholu, aborcji, wolnych związków, przemocy i braku współczucia dla innych osób. Chcemy towarzyszyć im w odkrywaniu pełni życia i unikania życiowych zakrętów” – wyjaśnili biskupi.

Zapewnili, że program nie będzie pomysłem jedynie biskupów, ale pragną w jego tworzenie włączyć samą młodzież. „Chcemy ich słuchać i pracować razem z nimi po to, aby udało się objąć programem całościowy rozwój młodych ludzi, w ich dojrzewaniu do życia rodzinnego, ale także społecznego oraz we wspólnocie Kościoła” –napisali hierarchowie.

Plany te zostały ogłoszone podczas spotkania w Hajfongu, gdzie zebrali się wszyscy wietnamscy hierarchowie oraz bp. Marek Zalewski, reprezentant Stolicy Apostolskiej oraz emerytowany kardynał Peter Nguyen Van Nhon z Hanoi.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7