Sąd ograniczył możliwość prowadzania akcji "Stop Pedofilii"

Fundacja Pro-Prawo do życia poinformowała, że będzie odwoływać się od postanowienia gdańskiego sądu, który ograniczył możliwość prowadzenia kampanii społecznej "Stop Pedofilii".

Organizacja LGBT Tolerado wytoczyła proces Fundacji Pro-Prawo do życia, domagając się m.in. zaprzestania prowadzenia przez Fundację ogólnopolskiej kampanii społecznej "Stop Pedofilii", która polega na informowaniu Polaków o konsekwencjach praktyk homoseksualnych, powiązaniach między homoseksualizmem a pedofilią oraz ostrzeganiu rodziców przed tzw. edukacją seksualną.

Na wniosek aktywistów LGBT, Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał 26 września postanowienie, aby na czas trwania procesu ograniczyć Fundacji możliwość prowadzenia akcji "Stop Pedofilii", w celu zabezpieczenia roszczeń Tolerado.

Sąd zakazał wolontariuszom Fundacji publikowania zdjęć homoseksualistów z tęczową flagą wraz z takimi hasłami jak „Pederaści żyją średnio 20 lat krócej”, „Czyny pedofilskie zdarzają się wśród homoseksualistów 20 razy częściej”, lub „Tacy chcą edukować twoje dzieci. Powstrzymaj ich”.

Zakaz dotyczy banerów wielkopowierzchniowych, plakatów, ulotek, stron internetowych Fundacji oraz nadruków na pojazdach i komunikatów dźwiękowych z megafonów.

Zdaniem Fundacji, ograniczono jej "nie tylko możliwość informowania Polaków o powiązaniach między homoseksualizmem i pedofilią oraz o konsekwencjach oddawania się praktykom homoseksualnym, ale również mówienia o epidemii AIDS wśród homoseksualistów, co jest powszechnie znanym faktem, zarówno naukowym, jak i statystycznym".

"Sędziowie przyznali równocześnie, że działania Fundacji Pro-Prawo do życia mają duży i realny wpływ na opinię społeczną w całej Polsce" - stwierdzono w przesłanym KAI oświadczeniu FPPŻ.

Postanowienie gdańskiego sądu jest nieprawomocne. Fundacja zapowiedziała, że będzie się od niego odwoływać a akcja "Stop Pedofilii" będzie kontynuowana. Fundacja podkreśla również, że pojawiające się w mediach doniesienia o nielegalności aktualnych działań Fundacji są nieprawdziwe.

Jednocześnie działacze Fundacji informują, że pozytywnie oceniają tę część postanowienia sądu, która dotyczy tzw. edukacji seksualnej. Aktywiści LGBT wnioskowali do sądu również o to, aby zakazać Fundacji informowania Polaków na temat Standardów Edukacji Seksualnej WHO, w ramach których dzieci są seksualizowane w szkołach i przedszkolach.

"Sąd oddalił tę część wniosku oznajmiając, iż postulaty uczenia małych dzieci masturbacji i wyrażania zgody na seks są faktycznie obecne w Standardach WHO" - poinformowali działacze Fundacji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Anonim (konto usunięte)
  02.10.2019 23:15
  "Sąd oddalił tę część wniosku oznajmiając, iż postulaty uczenia małych dzieci masturbacji i wyrażania zgody na seks są faktycznie obecne w Standardach WHO" A to ci dopiero argument !! Jak by tak się wczytać w te wszystkie standardy to można się zdrowia wyzbyć, moralnego - na pewno, psychicznego - niemal na pewno, a zdrowych relacji społecznych - bez wątpienia. Swoją drogą - ciekawe, kto (imiennie) te standardy tworzy, kto je weryfkuje i kto akceptuje dla globalnej społeczności...
 • seksuolog
  06.10.2019 09:55
  Fundacja Pro mówi że edukatorzy seksualni rozbudzają seksualność naszych dzieci. Nikt nie może rozbudzić słownie seksualności dziecka. Jeśli ktoś opowiada dziecku np. o budowie organów płciowych to dziecko reaguje co najwyżej śmiechem, nie wzbudzi to jego podniecenia. O gotowości płciowej człowieka decydują hormony i jest to poza naszą kontrolą. Za to edukacja seksualna daje dzieciom narzędzia do walki z pedofilami, mówi się na tych lekcjach że istnieje coś takiego jak zły dotyk, że nie wolno na to pozwalać dorosłym. Mówi się do kogo mogą się zwrócić w sytuacji gdy ktoś je krzywdzi.
  Co jest celem Fundacji Pro? Aby temat pedofilii stał się w Polsce tematem tabu, aby nie wolno było rozmawiać z młodzieżą o seksualności człowieka. Przeczytajcie ich projekt ustawy. Czyli co ma zrobić krzywdzone dziecko? NIC! Nie ma się do kogo zwrócić, może być krzywdzone latami a jak pedofil się nim znudzi znajdzie sobie nową ofiarę.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6