Włochy: beatyfikacja Benedetty Porro, jej życie nas zawstydza

Uroczystość odbyła się w katedrze w Forlì, w północno-wschodnich Włoszech.

Doświadczana była aż do końca swojego życia poprzez ogromne cierpienia spowodowane chorobą. A jednak przeżywała je nie tracąc odwagi, siły i pogody ducha. W ten sposób wyniesioną dziś na ołtarze Benedettę Bianchi Porro wspomina prefekt Kongregacji do spraw Kanonizacyjnych. Uroczystość odbyła się w katedrze w Forlì, w północno-wschodnich Włoszech.

Benedetta Porro urodziła się przed II wojną światową, w 1936 r., i chorowała na chorobę Heinego-Medina, którą zresztą sama, jako studentka medycyny, zdiagnozowała. Choroba ta powoli odbierała jej wszystko: słuch, możliwość poruszania się, mówienia i widzenia. Z rodziną wypracowała swój alfabet, by móc się porozumiewać. W tym wszystkim nigdy nie straciła wiary, wręcz przeciwnie, dla wielu przyjaciół, którzy ją odwiedzali zawsze była umocnieniem i wsparciem.

Watykański hierarcha zapytany o sens owego cierpienia podkreślił, że na zawsze pozostanie ono tajemnicą, której Bóg nadaje szczególną wartość. To tajemnica Krzyża, który świat pragnie odrzucić, a Bóg go wywyższa.

Kard. Becciu wskazał także na aktualność przesłania płynącego z życia i śmierci bł. Benedetty.

"Należy mieć nadzieję, że to przesłanie spowoduje wyłom we współczesnej mentalności, która nie rozumie i nie akceptuje takiego życia i postawy – stwierdził w wywiadzie dla Radia Watykańskiego kard. Becciu. - W świecie, w który ciągle stara się upowszechniać praktykę tzw. «słodkiej śmierci», eutanazji, taka osoba jak Benedetta, zdaniem niektórych, nie ma nic do zaproponowania. Lepiej unikać tak wielkiego cierpienia, więc pomóżmy jej umrzeć! To życie jednak i jej świadectwo powinno nas zawstydzić i przypomnieć nam, że nasze życie nie należy do nas, ale jest darem od Boga i powinniśmy je przeżyć aż do końca. I jeśli jest dobrze przeżywane staje się przesłaniem: przesłaniem dla całej ludzkości. Wydaje mi się, że Benedetta staje się przykładem tego bogactwa i piękna".

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11