Najkrócej mówiąc: ta książka to rekolekcje z miłosierdzia. Bardziej do spokojnego "trawienia" poszczególnych fragmentów, niż pospiesznego "połykania".
Nakładem wydawnictwa "Znak" ukazała się właśnie pierwsza książka kard. Konrada Krajewskiego. To - jak to często bywa - zbiór jego wypowiedzi: kazań, homilii, przemówień, nielicznych wywiadów.
Znajdziemy tu wiele rozważań biblijnych, komentarzy do fragmentów Ewangelii - przede wszystkim tych, które mówią o miłosierdziu. To jego życie, i od strony duchowej, i praktycznej, codziennej: jest jałmużnikiem papieskim. Człowiekiem, który na życzenie papieża i - jak sam napisał - w imieniu Jezusa Chrystusa - jest dla ubogich. W rozważaniach pojawiają się elementy świadectwa, doświadczenia z wieloletniej już posługi, ale nie osoba jałmużnika jest tu w centrum, a przede wszystkim Bóg.
W trzeciej części, zatytułowanej "Spotkania" znajdziemy nieco więcej wspomnień. Zanim zaczął pełnić posługę jałmużnika ks. Konrad Krajewski był papieskim ceremoniarzem. Za czasów papieża Jana Pawła II, potem Benedykta XVI. Część ze swoich wspomnień przekazuje czytelnikom. Trzeba dodać: to nie tyle opowieść o ludziach, ale przede wszystkim świadkach Ewangelii.
Najkrócej mówiąc: ta książka to rekolekcje z miłosierdzia. Bardziej do spokojnego "trawienia" poszczególnych fragmentów, niż pospiesznego "połykania". Zapraszam do lektury.
Kard. Konrad Krajewski: "Zapach Boga". Wydawnictwo Znak.
Książkę można wygrać w naszym konkursie. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:
Jednym ze wspominanych przez autora wydarzeń jest jedna z pielgrzymek Jana Pawła II, gdy podczas spotkania z młodzieżą Ojciec Święty zaczął śpiewać "Nie lij, dyscu, nie lij..." - i deszcz przestał padać. Gdzie i kiedy miało miejsce to wydarzenie (poproszę o podanie miasta i daty).
Odpowiedź brzmi: Lwów, 26 czerwca 2001
Nagrody otrzymują:
Gratulujemy!
Z laureatami skontaktujemy się mailowo, a nagrody wyślemy pocztą.
Podane przez Państwa dane (imię, nazwisko, adres pocztowy, e-mail) będą przetwarzane przez Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach, 40-042, ul. Wita Stwosza 11 wyłącznie dla celów przeprowadzenia konkursu i po jego zakończeniu zostaną całkowicie usunięte.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Nad sprawami duchowymi nie mamy pełnej kontroli i należy być ostrożnym.
Synodalność to sposób bycia i działania, promujący udział wszystkich we wspólnej misji edukacyjnej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Symbole tego spotkania – krzyż i ikona Maryi – zostaną przekazane koreańskiej młodzieży.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.