Taizé: od 25 lat wspólnotę braci wspierają siostry urszulanki

Za ich posługę podziękował im przeor wspólnoty, brat Alois.

Od ćwierć wieku pracują na wzgórzu w Taizé siostry Urszulanki Serca Jezusa Konającego. Za ich posługę podziękował im przeor wspólnoty, brat Alois. Swoją wdzięczność każdego tygodnia wyraża też młodzież, z którą pracują siostry.

Jak przypomina brat Marek przybycie sióstr urszulanek było związane z potrzebą wspierania jedynego wówczas brata z Polski, by można było przyjąć liczne grupy młodych. Zaprosił je założyciel wspólnoty z Taizé.

Brat Roger bardzo liczył na to, że uda się znaleźć siostry odważne, które by przyjechały do Taizé. Bardzo je polubił i bardzo wspierał. Bardzo nalegał na to, by nosiły strój zakonny, żeby było wiadomo, że są to siostry z Polski.

Siostra Grażyna zaznacza, że chociaż początkowo urszulanki służyły głównie Polakom i osobom z Europy Środkowo-Wschodniej, to z czasem objęły swoimi działaniami także mieszkańców innych krajów. Stopniowo nasza misja się zmieniała, ale cały czas jesteśmy nastawione na służenie młodym i słuchanie ich. Towarzyszymy dziewczętom z różnych krajów, w zależności od tego, jakimi językami mówimy. Zdarza się niekiedy, że dziewczęta, które w Taizé poznały urszulanki, wstępują do tego zgromadzenia – mówi siostra Ania. Właśnie w Taizé poznałam siostry urszulanki i tu rozeznawałam moją drogę i jak widać jestem w zgromadzeniu.

W ciągu dwudziestu pięciu lat na wzgórzu w Taizé pracowało kilkanaście urszulanek. Dla życia każdej z nich doświadczenie to było bardzo istotne. Także braciom z Taizé i wielu ludziom młodym nie sposób sobie wyobrazić życia na wzgórzu bez ich obecności.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| TAIZE, URSZULANKI

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7