W 'amerykańskiej Częstochowie' (Doylestown, PA) rozpoczyna się właśnie Pierwszy Polonijny Kongres Nowej Ewangelizacji.
Na weekendowe spotkanie w duchowej stolicy amerykańskiej Polonii przyjechało prawie 500 osób z różnych części wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.
Po Niemczech, Anglii i Francji to kolejny polonijny kongres zorganizowany przez Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Tym razem gospodarzami są ojcowie Pauliny, którzy od 1955 roku gromadzą środowiska polonijne z całych Stanów Zjednoczonych w sanktuarium Czarnej Madonny otaczając Polaków duchową opieką.
Kongres rozpoczął się czwartkowym spotkaniem dla księży, liderów i odpowiedzialnych za wspólnoty z czterech stanów: Nowy Jork, New Jersey, Pensylwanii oraz Michigan. Od piątku do niedzieli potrwa otwarte spotkanie dla wszystkich, którym na sercu leży ewangelizacja. Podczas kongresowych spotkań towarzyszyć uczestnikom będzie drugi i dziesiąty rozdział Dziejów Apostolskich. Konferencje wygłoszą: Abp Grzegorz Ryś, o. Krzysztof Czerwionka, zmartwychwstaniec, o. Jacek Dubel, redemptorysta, ks. Michał Olszewski, sercanin, Antoni Tompolski. Warsztaty poprowadzą: Iwona i Andrzej Grzeszuk, Karol Sobczyk i Marek Filar.
Kongres można śledzić na profilu amerykańskiej Częstochowy pod adresem: https://www.facebook.com/american.czestochowa/
Ten polonijny Kongres staje się niejako preludium do V Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji w Gnieźnie, który odbędzie się w dniach od 24-27 października 2019 r. w Gnieźnie. Tematyką gnieźnieńskiego spotkania będzie rodzina. Zapraszamy was do śledzenia strony nowaewagelizacja.org, gdzie na bieżąco umieszczamy wszystkie informacje na temat wydarzeń, którym patronuje Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji.
Świąteczne oświetlenie, muzyka i choinka zostały po raz kolejny odwołane przez wojnę.
Boże Narodzenie jest również okazją do ponownego uświadomienia sobie „cudu ludzkiej wolności”.
Życzenia bożonarodzeniowe przewodniczącego polskiego episkopatu.
Jałmużnik Papieski pojechał z pomocą na Ukrainę dziewiąty raz od wybuchu wojny.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.