Caritas na pierwszej linii pomocy w Ugandzie

Żaden inny kraj na świecie nie przyjął takiej liczby uciekinierów.

Ponad milion uchodźców znalazło schronienie w Ugandzie. Żaden inny kraj na świecie nie przyjął takiej liczby uciekinierów. Od 1970 r. w stawianiu czoła kryzysowi pomaga w tym kraju lokalna Caritas.

Coraz mocniej widoczny jest wkład kobiet w budowanie struktur pomocowych i branie w swe ręce stanowisk decyzyjnych – podkreśla Hellen Chanikare, koordynator programów pomocowych dla Ugandy. Przypomina ona, że Caritas dba przede wszystkim o zabezpieczenie żywności i leczenie chorób, ale odpowiada również na inne potrzeby humanitarne.

"Na chwilę obecną większość uchodźców w Ugandzie pochodzi z Sudanu Płd. i Demokratycznej Republiki Konga. Jeżeli chodzi o Sudańczyków ich główną potrzebą w tym momencie jest zabezpieczenie koniecznych dostaw żywności. Udało nam się przejść przez fazę krytyczną. Teraz staramy się zapewnić rośliny pod uprawy, które wystarczą przynajmniej na pół roku, może rok. Dzięki prowadzonej przez rząd Ugandy polityce integracji uchodźców, dostają oni ziemie, które mogą uprawiać. Jest to dla nas wielka pomoc, gdy chodzi o zabezpieczenie żywności – mówi Radiu Watykańskiemu Hellen Chanikare. – Oprócz dostarczania jedzenia, jako Caritas Uganda, odpowiadamy na pilne potrzeby humanitarne, reagujemy na zmiany klimatyczne i przede wszystkim leczymy chorych, których mamy bardzo dużo. Najpilniejsze wyzwania to epidemie wirusa HIV i eboli".

Caritas Ugandy dba również od wdrażanie polityk transparentności i odpowiedzialności za uprawy rolne, jak i za środowisko, po to, by zapewnić zrównoważony rozwój i uniknąć wyniszczenia ekosystemu Afryki.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6