Ku czci św. Rity

Już jutro w Głębinowie doroczne uroczystości, a od przyszłego miesiąca spotkania w poszerzonej formule.

Reklama

Ku czci św. Rity   Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Nowy ołtarz podarowany został przez ks. A. Glaesera z Kamienia Śl. z kaplicy św. Jacka – pasuje do tego prezbiterium idealnie. Obraz św. Rity namalował Adam Grochalski. Mniejsze, boczne obrazy tryptyku będą też wkrótce przedstawiały jej życie, a nad tym będzie górował patron parafii – św. Urban.

Uroczystości odbędą się w niedzielę 19 maja w Głębinowie k. Nysy, w kościółku pw. św. Urbana, gdzie od kilku lat rozwija się szczególny kult tej świętej. Już w południe rozpocznie się jarmark „Od pszczół do róż”. O 15.00 nabożeństwo ku czci św. Rity, o 16.00 – Msza św. z obrzędem błogosławieństwa róż i ucałowaniem relikwii św. Rity.

Comiesięczne nabożeństwa ku czci św. Rity odbywają się 22. dnia każdego miesiąca, według tego samego schematu: o 17.30 koronka ku czci św. Rity, o 18.00 nabożeństwo z powierzaniem intencji modlitewnych, a o 19.00 Eucharystia z połączona obrzędem błogosławieństwa róż.

Od czerwca tego roku formuła tych spotkań zostanie poszerzona o część skierowaną szczególnie do konkretnych grup (patrz poniżej).

Coraz częstsze sugestie osób modlących się przez wstawiennictwo św. Rity, jak i treść polecanych próśb, pokazują potrzebę poszerzenia, pogłębienia dotychczasowej formy – tłumaczy ks. Przemysław Seń, proboszcz tego miejsca. – Dlatego też przed głównym nabożeństwem odbywającym się każdego 22. dnia miesiąca, odbywać się będą dodatkowe spotkania modlitewne, dedykowane dla bardzo konkretnych sytuacji i doświadczeń życia. Chodzi o to, by pomóc przeżywać to, co kogoś spotkało w takim duchu, by się nie załamał, ale podjął tę drogę.

Ku czci św. Rity   Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Kościółek jest mały, w cieplejszych miesiącach wierni gromadzą się także na zewnątrz, tuż przy tarasie nad jeziorem nyskim, przy ośrodku Rybak, dlatego warto zabrać krzesełko turystyczne. I róże, które są w trakcie nabożeństwa błogosławione.

O 15.00, po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia, będzie można wysłuchać słów konferencji wygłoszonej przez zaproszonego kapłana. W czasie spotkania będzie także okazja do osobistej modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i indywidualnej rozmowy z kapłanem bądź innymi uczestnikami.

Spotkania dla poszczególnych grup mają się odbywać w takim samym porządku cyklicznie, co rok. Mają charakter modlitewny, pomocy duchowej, choć niewykluczone, że z czasem, jeśli będzie taka potrzeba, będą też zapraszani specjaliści.

Pierwsze takie spotkanie odbędzie się w czerwcu i będzie skierowane dla osób zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Konferencja potrwa ok. godziny, ale całe obchody kończą się ok. 21.00.

Na następnej stronie harmonogram, dla kogo i kiedy odbędą się spotkania (zmagających się z nowotworami, depresją, uzależnieniami, doświadczających trudności małżeńskich, wychowawczych, z brakiem potomstwa, po utracie dziecka, samotnością, mających trudność z przebaczeniem, dla wdów, sióstr zakonnych, żyjących duchowością św. Rity).

Szerzej w Opolskim Gościu Niedzielnym w nr. 19/2019 (https://opole.gosc.pl/doc/5539230.Wpatrzona-w-krzyz)

«« | « | 1 | 2 | » | »»

aktualna ocena | 4,0 |
głosujących | 4 |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Reklama