W Nowym Sączu będzie pierwsze w Polsce sanktuarium św. Rity

Włodzimierz Oleksy z Powroźnika zapowiada, że pójdzie pieszo do Cascii za nie podziękować.

W najbliższą niedzielę 19 maja w czasie Mszy św. o godz. 12 pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża w kościele Matki Bożej Niepokalanej zostanie erygowane sanktuarium św. Rity. Będzie to pierwsze jej sanktuarium w Polsce.

Dlaczego ona - Włoszka żyjąca 500 lat temu - będzie tu miała swoje sanktuarium, skoro Sądecczyznę zwykło się nazywać ziemią świętych i błogosławionych? Przecież pełno tu swoich. - Boże charyzmaty są ponad narodami i terytorialnymi granicami - komentuje ks. Czesław Paszyński, proboszcz w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu, gdzie kult św. Rity trwa od 26 lat. Potwierdza to chociażby fakt, iż z kolei w sądeckiej bazylice od 20 lat bardzo licznie gromadzą się czciciele o. Pio - stygmatyka z Pietrelciny, a w sądeckim kościele oo. jezuitów od niedawna rośnie kult św. Szarbela - libańskiego mnicha.

W Nowym Sączu będzie pierwsze w Polsce sanktuarium św. Rity   Beata Malec-Suwara /Foto Gość Czciciele św. Rity na nabożeństwie w drugi czwartek miesiąca

Na nabożeństwie w drugie czwartki miesiąca w kościele Matki Bożej Niepokalanej gromadzą się setki czcicieli św. Rity. Przed cudownym obrazem łatwo spotkać tych, którzy wiele jej zawdzięczają i wielu sprawach proszą.

W Nowym Sączu będzie pierwsze w Polsce sanktuarium św. Rity   Beata Malec-Suwara /Foto Gość Przed obrazem św. Rity nie brakuje tych, którzy za coś jej dziękują i o coś proszą

- U mojej córki zdiagnozowano nowotwór. Wierzę, że Rita nam pomoże. Już raz pomogła - mówi pełna ufności zrozpaczona matka. Wielu rodziców tu przekonuje, że dzięki jej wsparciu wyprosili potomstwo. - Napisałem dla Rity pieśń, a ona uratowała mi życie - mówi ze łzami w oczach miejscowy organista. W czasie majowej nowenny do tej świętej ksiądz przeczytał blisko 600 próśb i podziękowań, jakie ludzie do niej kierują osobiście, telefonicznie, mailowo czy listownie na adres parafii. Jak ona to ogarnia?

Dowiecie się tego z najnowszego numeru Gościa Niedzielnego. Przeczytacie tam również o Bernardzie Wójciku, który cudowny obraz namalował, a także o Włodzimierzu Oleksym z Powroźnika, który zapowiada, że pójdzie pieszo do Cascii podziękować za sądeckie sanktuarium św. Rity, a także za swoją żonę, którą poznał we wspomnienie świętej, oraz całą swoją rodzinę. Ma też inne intencje, ale droga przed nim długa, zdąży wszystkie przemodlić.

Wspólnie z parafią zapraszamy wszystkich na główną uroczystość odpustową ku czci św. Rity 19 maja na godz. 12, kiedy to kościół pw. Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu zostanie ogłoszony sanktuarium tej świętej. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża będzie transmitowana przez Telewizję Trwam i Radio RDN Małopolska. Relacjonować uroczystość będziemy także na stronie internetowej tarnowskiego Gościa Niedzielnego.

Parafia zachęca uczestników uroczystości do przybycia wcześniej, aby nie było problemu z zaparkowaniem pojazdów. Parking dla samochodów osobowych będzie przy kościele, a także przy Tesco.

Po Mszy św., ok. godz. 13.15, odbędzie się koncert światowej sławy Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej i Chóru św. Jana Pawła II z Nowego Sącza. Podczas uroczystości będzie można nabyć dewocjonalia, róże, a także pamiątki związane z kultem św. Rity.

Pełny program odpustu zamieszczony jest na plakacie:

W Nowym Sączu będzie pierwsze w Polsce sanktuarium św. Rity

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10