Abp Głódź: Przepraszam ofiary pedofilii!

"Moje słowa nie miały na celu urazić ofiar pedofilii - tym bardziej te osoby przepraszam i łączę się z nimi w ich cierpieniu" - pisze abp Sławoj Leszek Głodź w oświadczeniu przekazanym KAI. Dodaje, że w Gdańsku działa "specjalna Komisja Archidiecezjalna. Komisja ta również prowadzi sprawy śp. ks. Franciszka Cybuli i śp. ks. Henryka Jankowskiego".

A oto pełen tekst oświadczenia:

OŚWIADCZENIE METROPOLITY GDAŃSKIEGO

W związku z moją wypowiedzią, która miała miejsce w niedzielę 12 maja br. w Krakowie informuję, że zaskoczony zapytaniem dziennikarskim w drodze na uroczystości, użyłem niewłaściwych słów. Chcę zapewnić, że nie miały one na celu urazić ofiar pedofilii - tym bardziej te osoby przepraszam i łączę się z nimi w ich cierpieniu.

Ponadto po raz kolejny oświadczam, że w Archidiecezji Gdańskiej nie ma i nie będzie przyzwolenia na pedofilię. Dowodem na to są podejmowane procedury cywilne i kanoniczne zgodnie z zaleceniami Papieża Franciszka, Kongregacji Nauki Wiary oraz Konferencji Episkopatu Polski.

W każdym zgłoszonym przypadku nadużyć seksualnych wobec dzieci i młodzieży działa specjalna Komisja Archidiecezjalna. Komisja ta również prowadzi sprawy śp. ks. Franciszka Cybuli i śp. ks. Henryka Jankowskiego.

+ Sławoj Leszek Głódź, Arcybiskup Metropolita Gdański

Gdańsk Oliwa, dnia 15 maja 2019 r.

«« | « | 1 | » | »»
 • tomaszl
  16.05.2019 09:09
  I tak tylko patrząc po ludzku, to zamiast opowiadania jak to super działają te procedury w kościele gdańskim, to może trzeba było zaprosić i spotkać się z ofiarami, może wzorem Papieża trzeba było ucałować ręce ofiar i to w świetle kamer. Może trzeba było wyjść do ludzi, gdy bodajże w poniedziałek oglądali film przed domem Arcybiskupa.
  Tego do dziś brakuje w Kościele w Polsce. Takiej zwykłej, ludzkiej odwagi spotkania się z ofiarami publicznie. Oświadczenia nie załatwią problemu.
 • nn q
  16.05.2019 12:49
  sam ksiądz opowiada swoją historię molestowania w filmie ...mówienie o jednostronnym filmie to jakaś pomyłka ...Biskup Petz też był ukrywany dopiero Wanda Półtawska doniosła św. J. P 2 ,nie zrobił do żaden z dostojników kościelnych
 • JK
  17.05.2019 08:39
  Księże Arcybiskupie,nie za bardzo "świętej pamięci" są owi duchowni!
 • Karol-
  22.05.2019 00:24
  Widzę, że dzieje się tak, jak przewidywałem i muszę przejść od abp. Głódzia do Dremora i jemu podobnych. Otóż posługują się oni skandalami pedofilskimi w celu ataku na katolików i wiarę (nie tylko ich). Co gorsza, w takiej argumentacji broni się w różny sposób problem pedofilii w ogóle, a zwłaszcza wśród niektórych przedstawicieli elit. Nawet dziś nikt nie przeprasza za obronę Polańskiego, za odstawienie na półkę filmu o pedofilach i ich ofiarach z Dworca Centralnego itd. Wszystko to pod płaszczykiem obrony wartości, dzieci i czego tam jeszcze. Potrójna ohyda moralna.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8