Loreto zawsze ważne dla Papieży, Franciszek idzie w ich ślady

Do Loreto Papież przyjeżdża przede wszystkim w charakterze pielgrzyma – podkreśla na dwa dni przed wizytą Franciszka arcybiskup prałat tego włoskiego sanktuarium maryjnego.

Znajduje się tam – przypomnijmy – wyjątkowa relikwia, Święty Domek z Nazaret, w którym żyła Maryja i w którym doszło do zwiastowania.

Abp Fabio Dal Cin przypomina silne więzi łączące to sanktuarium z poprzednimi papieżami, a w szczególności ze św. Janem Pawłem II. Franciszek nawiąże do tej tradycji. Przejawem tego będzie jego wizyta w Centrum Młodzieżowym Jana Pawła II, które tam powstało właśnie z inicjatywy świętego Papieża.

Zdaniem abp Dal Cin pod pewnymi względami będzie to wizyta historyczna:

“Będzie to historyczne wydarzenie, bo Franciszek będzie pierwszym od Piusa IX papieżem, który będzie sprawował Mszę w Świętym Domku, czyli po 162 latach. Ma to oczywiście silne znaczenie symboliczne, bo chodzi tu przecież o dom, o rodzinę, o pierwszy Kościół domowy w Nazarecie. Podkreślona w ten sposób zostanie więź każdej rodziny, Kościoła domowego z wielką rodziną Kościoła powszechnego. Wiemy, że Papież Franciszek posługuje się gestami symbolicznymi, by przekazać pewne przesłanie – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Dal Cin. – Drugi historyczny aspekt tej wizyty to podpisanie posynodalnego dokumentu o młodzieży. Papież chce powierzyć wstawiennictwu Matki Bożej Loretańskiej zawarte w tym dokumencie, skierowanym do Kościoła i całego świata, wnioski tego synodu, tak jak niegdyś Jan XXIII zawierzył Maryi Pannie przebieg i owoce Soboru.”

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10