Kard. Sepe: budować społeczeństwo otwarte

Arcybiskup Neapolu o nadziejach związanych z wizyta papieża w tym mieście.

Wizyta Papieża w naszym mieście będzie okazją do potwierdzenia jego pragnienia, aby zło zwyciężać dobrem, aby przyjmować, a nie odrzucać, przyjmować i nie wikłać się w działania i zachownia organizacji gangsterskich, które dążą do zniewolenia drugiego, aby im służył – to słowa arcybiskupa Neapolu odnoszące się przyjazdu Franciszka do stolicy włoskiej Kampanii. W ten sposób kard. Crescenzio Sepe przypomniał również pierwszą wizytę Franciszka w Neapolu, kiedy wzywał mieszkańców, aby nie pozwolili ukraść sobie nadziei i stanowczo reagowali na działania tamtejszych grup przestępczych, które wykorzystują i korumpują młodych, biednych i słabych.

Odnosząc się do planowanej na 21 czerwca wizyty Papieża związanej z udziałem w konferencji: „Teologia po Veritatis gaudium w kontekście śródziemnomorskim” włoski hierarcha zaznaczył, że będzie ona wkładem w tworzenie teologii dialogu.

"Jednym z celów tego spotkania jest podkreślenie potrzeby teologii, która, jak uczy Papież Franciszek, byłaby dialogiem z tymi wszystkim, którym leży na sercu ochrona naszego wspólnego domu, naszej planety, a w szczególności jej części śródziemnomorskiej - stwierdził kard. Sepe. - Innym bardzo ważnym aspektem będzie budowa społeczeństwa otwartego na przyjęcie drugiego, to znaczy z szacunkiem dla różnic, ze spojrzeniem na drugiego bez uprzedzeń, w taki sposób, aby religia mogła prowadzić do obalenia wszystkich tych murów, uprzedzeń, które niestety aż do tej pory przeszkadzają w prowadzeniu dialogu szczerego, uczciwego i pełnego szacunku do wszystkich innych".

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6