Jemen: zawieszenia broni są krótkie

Trzeba działać szybko i dostarczyć pomoc.

Porozumienie między stronami wojny w Jemenie to pierwszy ważny krok w stronę pokoju. Trzeba jednak pamiętać, że poprzednie zawieszenia broni trwały tam krótko. Nie ma więc czasu do stracenia, trzeba jak najszybciej dostarczyć potrzebującym niezbędną pomoc – tak na zawarty w Sztokholmie rozejm reaguje organizacja Save The Children. Głównymi ofiarami wojny w Jemenie są bowiem dzieci. Szacuje się, że tylko na skutek niedożywienia zmarło tam 85 tys. nieletnich.

Jednym z głównych punktów porozumienia jest otwarcie lotniska w Sanaa i portu Hudayda, przez które może dotrzeć do Jemenu pomoc humanitarna. Mówi Filippo Ungaro, rzecznik prasowy Save The Children we Włoszech.

"Porozumienia to pierwszy krok. Teraz najważniejsze to wprowadzić w życie zawieszenie broni, aby uniknąć dalszego rozlewu krwi, kolejnych ofiar. To kwestia życia i śmierci. My czekamy na otwarcie portu i lotniska, aby złagodzić ten ogromny, skandaliczny kryzys humanitarny. Po niemal czterech latach konfliktu Jemen jest zrujnowany. W najgorszym położeniu są dzieci. Ponad 6 tys. zmarło na skutek działań wojennych, 85 tys. na skutek głodu i niedożywienia - powiedział Filippo Ungaro. - Czekamy więc na konkretne skutki porozumienia, abyśmy mogli przystąpić do działania i przekazać mieszkańcom Jemenu produkty pierwszej potrzeby. Potem oczywiście potrzebne też będzie porozumienie długoterminowe, bo samo zawieszenie broni nie rozwiązuje problemu. Trzeba zakończyć tę wojnę, bo kraj jest naprawdę w stanie katastrofalnym".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| JEMEN, WOJNA

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8