Niektóre nazwiska są znane, inne nie. Nie ma znaczenia. Ważne jest to, co mogą nam powiedzieć na najważniejsze tematy życia.
"Ludzie starsi mają mądrość. Powierzono im wielkie zadanie: przekazać doświadczenie swego życia, historię swojej rodziny, historię wspólnoty, historię swego ludu". Papież Franciszek
Nakładem wydawnictwa WAM ukazała się niedawno książka: "Dzielenie się mądrością czasu". To zbiór szczególny: przekaz życiowej mądrości ludzi z całego świata. Ludzi, po których mądrości byśmy się - w naszej pysze - często nie spodziewali. Bo i cóż mogłaby nam powiedzieć blisko 80-letnia zbieraczka surowców wtórnych? Albo niewidomy wyplatacz koszy z Kenii? A jednak...
Znajdziemy w książce wypowiedzi ludzi z całego świata, różnych kolorów skóry i stanów. Nie jest ważne, jakie wykształcenie zdobyli i jaką pozycję zajmują w świecie. Niektóre nazwiska są znane, inne nie. Nie ma znaczenia. Ważne jest to, co mogą nam powiedzieć na najważniejsze tematy życia: o pracy, o walce, o miłości, o śmierci i o nadziei.
Ta książka to wielka szansa na spotkanie. Z tymi ludźmi, którzy zechcieli się swoim doświadczeniem podzielić i - być może - także z tymi, którzy żyją wokół nas, a których nie mieliśmy czasu wysłuchać lub nie podejrzewaliśmy, by mogli nam powiedzieć coś istotnego. Ot, ciągle te same historie... Może trzeba inaczej słuchać?
Ta książka to wielka lekcja słuchania i wielka lekcja życia. Dla wszystkich, od nastolatków wzwyż. Z racji formy świetnie nadaje się na prezent (znacznie mniej do kieszeni :-) ).
Papież Franciszek i Przyjaciele: "Dzielenie się mądrością czasu". Wydawnictwo WAM
Książkę można wygrać w naszym konkursie. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:
"I wyleję potem Ducha mego na wszelkie ciało, synowie wasi i córki wasze prorokować będą, starcy wasi będą mieć sny, a młodzieńcy wasi będą mieć widzenia."
Ten cytat komentuje papież Franciszek, gdy mówi, że dziadkowie i babcie muszą mieć sny, by młodzi mieli wizje. Skąd on pochodzi (podaj księgę i rozdział).
Odpowiedź zależy od tłumaczenia /wydania Pisma Świętego. W niektórych wydaniach są to ostatnie wersety rozdziału 2 Księgi Joela, w innych - pierwszy wers rozdziału 3. Podział na rozdziały jest oczywiście umowny i jest dziełem redaktorów. Obie odpowiedzi uznajemy za prawidłowe.
Nagrody wylosowały:
Gratulujemy! Z laureatkami skontaktujemy się mailowo a nagrody wyślemy pocztą.
Podane przez Państwa dane (imię, nazwisko, adres pocztowy, e-mail) będą przetwarzane przez Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach, 40-042, ul. Wita Stwosza 11 wyłącznie dla celów przeprowadzenia konkursu i po jego zakończeniu zostaną całkowicie usunięte.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Nad sprawami duchowymi nie mamy pełnej kontroli i należy być ostrożnym.
Synodalność to sposób bycia i działania, promujący udział wszystkich we wspólnej misji edukacyjnej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Symbole tego spotkania – krzyż i ikona Maryi – zostaną przekazane koreańskiej młodzieży.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.