Atak na synagogę w Pittsburghu

Napastnik, który zabił co najmniej osiem i ranił sześć osób w Pittsburghu wszedł do synagogi krzycząc: "wszyscy Żydzi muszą zginąć".

Sprawca tragedii to 46-letni Rob Bowers, który w mediach społecznościowych zamieszczał antysemickie komentarze.

Gubernator Pensylwanii Tom Wolf, który przyjechał na miejsce tragedii, zapewnił, że wszystkie służby ratownicze i specjalne otrzymają wszelką możliwą pomoc.

Policja poinformowała, że atak na synagogę traktowany jest jak przestępstwo federalne i główną agencją, która poprowadzi śledztwo w tej sprawie, będzie FBI, przy wsparciu lokalnej policji.

CBC News Shooting at Pittsburgh synagogue

Biskup diecezji Pittsburgh w USA, David Allen Zubik wyraził kondolencje wspólnocie żydowskiej tego miasta w związku ze strzelaną, do której doszło dzisiaj w pobliżu synagogi „Drzewo Życia”, a w której życie straciło co najmniej osiem a sześć osób odniosło rany.

Oto tekst przesłania biskupa Zubika w tłumaczeniu na język polski:

Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci rzezią do jakiej doszło dziś rano w synagodze Gminy „Drzewo Życia”. Wznoszę szczególne modlitwy za naszych żydowskich braci i siostry oraz funkcjonariuszy służb porządku publicznego, którzy ruszyli na pomoc narażając swe życie. Nasze relacje diecezji Pittsburgh z Gminą Drzewo Życia w ciągu wielu lat były bliskie.

Fanatyzm antyżydowski a także wszelki fanatyzm religijny i etniczny są straszliwym grzechem. Modląc się o pokój w naszych wspólnotach i pociechę dla pogrążonych w żałobie, musimy przełożyć modlitwę na działanie miłując naszych bliźnich i starając się, aby „nigdy więcej” stało się rzeczywistością. Oby Bóg uwolnił nas od lęku i nienawiści i zasiał pokój w naszym życiu, naszych wspólnotach i naszym świecie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10