Boże, błogosław Łotwę

W Rydze kilka tysięcy osób różnych wyznań wzięło udział w minioną sobotę (20 października) w specjalnym narodowym spotkaniu modlitewnym w intencji ojczyzny. Inicjatywa odbyła się w ramach obchodów stulecia niepodległości Łotwy.

Spotkanie odbyło się w stołecznej hali sportowej Skonto Halle i zostało przygotowane przez ewangelicką wspólnotę „Chrystus dla świata” z miasta Limbażi. Imponująca była nie tylko frekwencja, ale również oprawa muzyczna z udziałem kilkusetosobowego chóru. Obok modlitwy zabrzmiały mocne słowa ewangelizacji w charyzmatycznym stylu, po łotewsku i rosyjsku, skierowane do współczesnych Łotyszy.

Mówcy – duchowni katoliccy i protestanccy, a wśród nich m.in. kard. Jānis Pujats – przypominali o chrześcijańskich korzeniach Łotwy i o współczesnych zagrożeniach uderzających w podmiotowość narodu, ludzkie życie, moralność i rodzinę. Padło m.in. stwierdzenie, że nie można modlić się słowami łotewskiego hymnu „Boże, błogosław Łotwę”, jeśli samemu zamyka się serce na Ewangelię. W czasie spotkania zbierano też podpisy pod społeczną petycją do niedawno wybranego sejmu o ochronę – zwłaszcza w programach szkolnych – wartości rodziny opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EKUMENIZM, ŁOTWA

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6