Pełni Ducha i posłani

Po raz piąty ulicami Tarnowa przeszedł Marsz Misyjny w intencji misjonarzy, pokoju i prześladowanych chrześcijan.

"Pełni Ducha i posłani" - to hasło tegorocznej Niedzieli Misyjnej, ale też kolorowego Marszu Misyjnego, jaki przeszedł dzisiaj ulicami Tarnowa.

Marsze te organizowane są od 2014 roku, kiedy to modlono się w intencji pochodzącego z diecezji tarnowskiej ks. Mateusza Dziedzica, porwanego i przez ponad miesiąc więzionego przez rebeliantów, którzy zaatakowali misję katolicką Baboua w Republice Środkowoafrykańskiej.

Od tego czasu co roku uczestnicy marszu modlą się w intencji misjonarzy, pokoju i prześladowanych chrześcijan.

- Ta forma modlitwy także wzmacnia naszą wiarę. Ponadto idąc ulicami miasta, dajemy świadectwo swojej wiary w Boga i solidaryzowania się z tymi naszymi braćmi i siostrami, którzy cierpią w innych krajach. Oni nie są nam obcy. Wspieramy ich duchowo, wyśpiewując modlitwę do Boga w ich intencji - tłumaczy ks. Stanisław Wojdak z Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej, które jest organizatorem Marszu.

Wzięli w nim udział nie tylko tarnowianie, ale także osoby z różnych stron diecezji. Co roku niezawodnie uczestniczyła w marszu grupa kolędników misyjnych z Nawojowej z siostrami dominikankami.

Jak przypomina ks. Stanisław Wojdak, obecnie na misjach jest 56 tarnowskich kapłanów. Kolejnych dwóch przygotowuje się do wyjazdu w Centrum Formacji Misyjnej. Nasi misjonarze pracują w czterech krajach Afryki, w pięciu krajach Ameryki Południowej i w Azji - w Kazachstanie.

Pełni Ducha i posłani   Beata Malec-Suwara /Foto Gość "Pełni Ducha i posłani" - to hasło tegorocznej Niedzieli Misyjnej, ale też kolorowego Marszu Misyjnego, jaki przeszedł dzisiaj ulicami Tarnowa Z naszej diecezji wyjeżdża też wielu wolontariuszy do krajów misyjnych.

- Ostatnio sporo tych ludzi się zgłasza. KIlka dni temu wysłaliśmy do Kamerunu do pani Ewy Gawin na trzy miesiące wolontariusza, który zgłosił się do nas, słysząc w audycji nasz apel o pomoc. To złota rączka, pomoże w szkole dla głuchoniemych. Pomagają też osoby spoza naszej diecezji w naszych ośrodkach misyjnych. Do szpitala w Bagandou wyjechała właśnie ekipa lekarzy z Warszawy - mówi ks. Stanisław Wojdak.

W diecezji tarnowskiej także działa wiele grup misyjnych. Do róż Żywego Różańca należy doliczyć ogromną armię kolędników misyjnych, która już przygotowuje się do tegorocznej kolędy na rzecz misji. Ponadto działa Tarnowski Wolontariat Misyjny, Inicjatywa Młodzi Misjom, Legion Misyjny i Ognisko Misyjne przy tarnowskim seminarium.

- Wspólnie stanowimy ogromną armię misyjną ciągle się rozrastającą i wzmacniającą swoje działania nawzajem - mówi ks. Stanisław Wojdak.

V Marsz Misyjny zakończył się Mszą św. w tarnowskiej katedrze, podczas której 10 absolwentów Szkoły Animacji Misyjnej otrzymało misyjne krzyżyki na znak posłania ich do swoich środowisk z misyjnym orędziem Ewangelii.

Ks. Krzysztof Czermak, dyrektor Wydziału Misyjnego tarnowskiej kurii, przypomina, że końcem Tygodnia Misyjnego będziemy obchodzić 20. rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jana Czuby. Misjonarz 27 października 1998 roku został zastrzelony na terenie swojej misji w Loulombo, tuż przy plebani.

W sobotę 27 października w Bobowej, gdzie ks. Jan Czuba był wikarym, odbędzie się spotkanie członków róż różańcowych. Spotkanie rozpocznie się o 10.00, a zakończy się ok. 14.00.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10