Młodzi chrześcijanie w Turcji to owce bez pasterza

Przynoszę na ten synod wołanie wielu młodych chrześcijan, którzy na skutek prześladowań stracili wszystko, a Zachód zamyka przed nimi drzwi .

Przynoszę na ten synod wołanie wielu młodych chrześcijan, którzy na skutek prześladowań stracili wszystko, a Zachód zamyka przed nimi drzwi – powiedział bp Paolo Bizzeti, zwierzchnik Kościoła katolickiego w Anatolii, czyli we wschodniej części Turcji. Podkreślił on, że liczni w tym kraju młodzi chrześcijańscy migranci są jak owce bez pasterza. Nikt się nimi nie chce zająć. Jeśli nie udzielimy im pomocy, jeśli nie wpuścimy ich na Zachód, ulegną islamizacji – ostrzega bp Bizzeti.

Po pierwszych dniach synodu włoski biskup misyjny zauważa, że na synodzie jest za mało kobiet. Nie wchodząc w kompetencje, które wynikają z sakramentu kapłaństwa, mogłyby one odgrywać ważniejszą rolę w procesach decyzyjnych – uważa bp Bizzeti. Jego zdaniem same też obrady synodu są zdecydowanie zbyt euforyczne.

"Wydaje mi się, że można by wypracować trochę spokojniejszą i bardziej skuteczną formułę obrad – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Bizzeti. – Słuchamy bowiem kilkadziesiąt, kilkaset wystąpień. Potem obradujemy w małych grupach. Brakuje trochę metodologii. Za wszelką cenę chcemy udzielić odpowiedzi. Deklarujemy, że chcemy przede wszystkim słuchać, a zapominamy, że słuchanie wymaga też pewnego spokoju, by dobrze przeanalizować sytuację, zrozumieć przyczyny, a nie jedynie odnotowywać fakty i sugerować szybkie rozwiązania. Niekiedy jesteśmy trochę zagubieni w wielości poruszanych tematów. Oczywiście odzwierciedla to złożoność realiów, ale nie można zapominać, że istnieje też pewna hierarchia ważności".

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Sponsorowane

  Www.CzesciAuto24.PL

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 1 2