Seminarium naukowe w Castel Gandolfo.
Od kilku dni kolekcjonerzy i opiekunowie meteorytów z całego świata dyskutują w Obserwatorium Astronomicznym w Castel Gandolfo nad ochroną i sposobami wykorzystania tych niezwykłych przedmiotów pozaziemskich. Pierwsze tego rodzaju seminarium na świecie zgomadziło w ogrodach letniej rezydencji papieskiej 30 uczestników, reprezentujących dwadzieścia siedem muzeów, uczelni oraz innych instytucji z całego świata.
Brat Robert Macke, jezuita, który opiekuje się kolekcją watykańskich meteorytów, zauważa, że uczestnicy spotkania pracowali do tej pory samotnie i niezależnie, teraz spotkali się jako wspólnota. Nie zajmują się oni jedynie meteorytami, ale również innymi okazami z kosmosu, zebranymi w czasie misji specjalnych, jak np. przez program Apollo realizowany przez ośrodek Nasa, który sprowadził na ziemię fragmenty skał z księżyca.
Watykańskie Obserwatorium Astronomiczne należy do najstarszych na świecie. Historia jego powstania sięga roku 1578, kiedy to Papież Grzegorz XIII wystawił tzw. Wieżę Wiatrów i zaprosił do niej jezuickich matematyków i astronomów z Kolegium Rzymskiego, aby przygotowali reformę kalendarza, zatwierdzoną w 1582 r.
Piotr Sikora o odzyskaniu tożsamości, którą Kościół przez wieki stracił.