Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież, do wspólnej modlitwy różańcowej, do konkretnego daru i ofiary. Chcemy podjąć trud wiernej modlitwy, by pozwolić Bogu przez Niepokalane ręce Maryi zmieniać nasze serca - mówią inicjatorzy Młodzieżowej Krucjaty Różańcowej powstałej w Poznaniu.
Przejdź szybciej do:
Wielcy ludzi o różańcu :.
Obietnice różańca św. :.
Zaproszenie oraz adresy :.
Modlitwa do Matki Bożej Pośredniczki Łask :.
Krótka historia…
Pięć lata temu powstało Młodzieżowe Koło Różańcowe. Każda osoba wstępująca do Koła postanowiła codziennie ofiarować jedną dziesiątkę różańca świętego w intencjach swoich rówieśników, młodych całego świata oraz wszystkich członków Koła. Mija sześć lat...
Dwa lata temu w poznańskiej parafii św. Wawrzyńca, prowadzonej przez Księży Pallotynów, grupa młodych ludzi postanowiła odmawiać wspólnie, w salce katechetycznej, codziennie jedną część różańca. Była to pierwsza reakcja na wiadomość o wypadku samochodowym jednego z ich kolegów. Otoczyliśmy go naszą modlitwą, wierząc, że Maryja nam pomoże i przywróci życie umierającemu. Prosiliśmy nie tylko o życie ciała, ale o odnowienie życia duchowego. O wiarę! Tak też się stało! Codzienna modlitwa, ufność i wiara sprawiła, że Maryja przyszła nam z pomocą i podarowała temu człowiekowi życie ciała i życie ducha. Ten cud zachęcił nas jeszcze bardziej do ufnej modlitwy. Podjęliśmy trud modlitwy codziennej, wspólnej – wierząc, że w niej nasza siła.
Od września 2004 roku rozpoczęliśmy systematyczną, codzienną modlitwę różańcową – już nie w salce katechetycznej, lecz w kościele parafialnym w Poznaniu. Każdego dnia o godzinie 18.30, przed Mszą świętą, modlimy się na różańcu. Właśnie rozpoczęliśmy szósty miesiąc modlitwy. Trwamy codziennie. W tej modlitwie drzemie siła naszej wiary, siła naszej parafii i wszystkich wspólnot.
Początek wielkich decyzji…
13 lutego 2005, w wieku 97 lat zmarła siostra Łucja de Jesus Dos Santos, ostatnia z trojga tych, którym w 1917 r. w Fatimie ukazała się Matka Boża.
To wyjątkowy dzień. Siostra Łucja zmarła „13-go dnia miesiąca”. A właśnie 13-go dnia miesiąca od maja do października 1917 roku Matka Boża ukazywała się w Fatimie Siostrze Łucji i błogosławionym – Franciszkowi i Hiacyncie. Dlatego właśnie 13 lutego 2005 roku ostatecznie podjęliśmy długo rozważaną decyzję, by nasza wspólna modlitwa różańcowa w Poznaniu, wraz z modlitwą Młodzieżowego Koła Różańcowego, przerodziła się w Młodzieżową Krucjatę Różańcową. Chcemy też aby Siostra Łucja de Jesus Dos Santos oraz św. Ojciec Pio byli patronami naszej Młodzieżowej Krucjaty Różańcowej.
Siostra Łucja de Jesus Dos Santos
Ordynariusz polowy Portugalii, bp Januario Tergal Ferreira powiedział, że „żyjąca zawsze w cieniu siostra Łucja była sprawczynią wyjątkowego zjawiska w duchowości całego XX i początku XXI wieku”. – Takim zjawiskiem jest fakt, że we współczesnym, pełnym konfliktów i niepokojów świecie, istnieje wielka armia ludzi, którzy nie walczą bronią, ale maja inny oręż – święty różaniec. Walczy ze złem, z korzeniami wszelkiego zła – z szatanem. Ufamy, że nasza Krucjata będzie kolejnym oddziałem tej wspaniałej armii.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Opisuje swoje „duchowe poszukiwania” w wywiadzie dla„Der Sonntag”.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.