Katowice: Pierwsze ogólnopolskie warsztaty kleryków-dziennikarzy

"Media w służbie duszpasterstwu powołań" to temat warsztatów dla redaktorów pism kleryckich, jakie w dniach 21-22 lutego odbyły się w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Wzięli w nich udział klerycy z dziesięciu diecezjalnych i zakonnych seminariów duchownych w Polsce.

W sobotnie przedpołudnie uczestnicy warsztatów przysłuchiwali się wskazaniom dotyczącym edycji zdjęć, grafiki komputerowej, a także pisania tekstów prasowych, udzielanym im przez redaktorów „Gościa Niedzielnego”. Po południu - wykorzystując zdobytą wiedzę - pisali artykuły na temat swojego powołania oraz życia seminaryjnego, robili zdjęcia i montowali wydanie specjalne gazety powołaniowej. Wieczorem uczestniczyli w dyskusji panelowej na temat obecności tematyki kapłańskiej i powołaniowej we współczesnych mediach.

Warsztaty zakończyła niedzielna Msza święta w intencji nowych powołań do kapłaństwa, odprawiona w kaplicy seminaryjnej przez byłych redaktorów „Naszej Myśli”, istniejącego od przeszło pięćdziesięciu lat pisma kleryków z Katowic.

Pierwsze tego typu spotkanie było okazją do wymiany dziennikarskich doświadczeń pomiędzy klerykami z różnych stron Polski. Inicjatorem i organizatorem warsztatów była redakcja „Naszej Myśli”. Patronat medialny nad imprezą objął „Gość Niedzielny”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8