Młodzież oraz odnowa życia zakonnego – te dwa tematy dominują w kwietniowym numerze polskiej edycji L’Osservatore Romano.
W przedświątecznych tygodniach Papież kilkakrotnie spotykał się z młodymi, a także opublikował List do rzymskiej diecezji o pilnej potrzebie wychowania. Choć adresatem listu jest konkretny Kościół partykularny, dotyczy on w rzeczywistości wszystkich krajów, które borykają się dziś z kryzysem szkolnictwa i wychowania.
Niedawna kongregacja jezuitów i kapituła salezjanów, najliczniejszych zakonów męskich, była dla Papieża sposobnością, by zabrać głos w sprawie odnowy życia zakonnego, które w posoborowej dobie przeszło poważny kryzys. Temu zagadnieniu było też poświęcone jego przemówienie do przedstawicieli przełożonych generalnych.
Kwietniowy numer zamyka artykuł ks. Uwe Michaela Langa „Łacina jako ogniwo spajające narody i kultury”, który wpisuje się w bardzo żywą dziś debatę wzbudzoną przez Motu prorpio o przedsoborowej liturgii. Autor wyjaśnia, dlaczego pod koniec epoki antycznej wielokulturowy i wielojęzyczny już wtedy Kościół zachodni wybrał łacinę na swój język liturgiczny.
Obecny okres większego spokoju w Libanie przeniesie się też na Syrię?
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.