Diecezja legnicka pożegnała biskupa Stefana Regmunta

W 13. rocznicę swojej sakry biskupiej, biskup Stefan Regmunt przewodniczył 6 stycznia Mszy św. w legnickiej katedrze, podczas której miało miejsce pożegnanie go jako biskupa pomocniczego tej diecezji.

29 grudnia ubiegłego roku otrzymał nominację na biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

W liturgii dziękczynnej za dotychczasową posługę, obok biskupa legnickiego Stefana Cichego i pierwszego biskupa legnickiego Tadeusza Rybaka, wzięli licznie udział kapłani, siostry zakonne, przedstawiciele władz samorządowych, parlamentarzyści, delegaci organizacji, instytucji i stowarzyszeń, które współpracowały z biskupem Regmuntem przy różnych wydarzeniach, delegacje, prezesi, dyrektorzy i właściciele różnych zakładów pracy oraz delegacje różnych środowisk, szczególnie reprezentujących osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół.

W homilii, bp Stefan Cichy dziękował bp. Regmuntowi za pracę na rzecz diecezji oraz wiele inicjatyw duszpasterskich, w tym szczególnie za opiekę nad osobami niepełnosprawnymi. - Poprosiłem, aby zawsze był gościem honorowym zainicjowanego przez niego balu osób niepełnosprawnych i pielgrzymki osób niepełnosprawnych w I sobotę września - mówił bp Cichy. Dziękował też za zainicjowanie i powołanie do życia Młodzieżowej Orkiestry Dętej, oraz ostatnio wydany album poświęcony problematyce osób niepełnosprawnych pt. "Jan Paweł II Wielki Przyjaciel osób niepełnosprawnych".

Podziękowania i życzenia złożyli także przedstawiciele duchowieństwa i wiernych diecezji legnickiej. Biskup Stefan Regmunt, odpowiadając na nie, wyraził swoją wdzięczność za pomoc. - Wszystkich was, zabiorę ze sobą do nowej diecezji w swoim sercu, w swoich modlitwach - powiedział. - Będę starał się spłacać tę życzliwość modlitwą i pracą która została mi zlecona.

Biskup Regmunt związany jest z diecezją legnicką od chwili jej powstania w 1992 r. Najpierw pełnił funkcję proboszcza jednej z legnickich parafii. Następnie po erygowaniu w 1993 r. przez biskupa Tadeusza Rybaka diecezjalnego wyższego seminarium duchownego, został ustanowiony przez niego pierwszym rektorem. W grudniu 1994 r. ogłoszony został biskupem pomocniczym, a sakrę biskupią przyjął w dniu 6 I 1995 r. z rąk Papieża Jana Pawła II na Watykanie. Od 29 grudnia 2007 został ustanowiony biskupem zielonogórsko-gorzowskim. Ingres do katedry w Gorzowie odbędzie 19 stycznia, a do konkatedry w Zielonej Górze 26 stycznia 2008 r.

W dniu ogłoszenia nominacji, biskup wziął jeszcze udział w balu osób niepełnosprawnych. Wczoraj, 6 stycznia, w jego mieszkaniu odbyła się wizyta kolędowa, połączona z poświęceniem stacji drogi krzyżowej w prywatnej kaplicy. Wizycie kolędowej przewodniczył i poświęcenia dokonał biskup legnicki Stefan Cichy, w gronie przełożonych seminaryjnych, pracowników kurii, sióstr zakonnych i osób na co dzień z nim współpracujących.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5