Amerykański Kongres Misyjny solidarny z cierpiącymi

W Boliwii trwa V Amerykański Kongres Misyjny. W specjalnym komunikacie jego uczestnicy zapewnili o swej bliskości ze wspólnotami, które doświadczają przemocy, biedy i cierpienia.

Choć hasło Kongresu odnosi się do radości Ewangelii to jednak wsłuchujemy się w krzyk i płacz tak wielu dotkniętych przemocą, wyzyskiem i prześladowaniami – czytamy w przesłaniu. Radość bowiem to także sprawiedliwość, prawda i szacunek dla wszystkich. Uczestnicy obrad zwrócili się także z apelem, szczególnie do rządzących, aby bardziej zaangażowali się w promowanie kultury życia i dobra wspólnego, prawdy i pokoju.

Szczególną bliskość wyrażono z narodem wenezuelskim, nikaraguańskim, haitańskim i honduraskim, gdzie wiele rodzin opłakuje śmierć swoich bliskich po różnego rodzaju zamieszkach. Zwrócono także uwagę na sytuację wielu uchodźców i migrantów, którzy w poszukiwaniu godnego życia zdecydowali się opuścić swój kraj i niejednokrotnie spotykają się z niezrozumieniem i niesprawiedliwością, jak chociażby na granicy Meksyku i Stanów Zjednoczonych.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BOLIWIA

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10