Argentyna się modli

W okresie debat nad legalizacją aborcji w tym kraju i niedawnym przyjęciem projektu ustawy przez Izbę Deputowanych, biskupi wzywają do modlitwy w intencji życia.

Kościół w Argentynie podejmuje duchową walkę o dusze narodu. W okresie debat nad legalizacją aborcji w tym kraju i niedawnym przyjęciem projektu ustawy przez Izbę Deputowanych, biskupi wzywają do modlitwy w intencji życia.

Pod pretekstem promowania rzekomych praw jednostki, odbiera się prawo do życia dzieciom nienarodzonym. A przecież jest to podstawowe prawo człowieka, bez którego nie ma miejsca dla innych praw – napisali biskupi Argentyny. Rząd tego kraju niedawno przyjął projekt ustawy, która depenalizuje aborcję.

Chcemy wyrazić nasze zaniepokojenie i ból, że na naszej ukochanej ziemi argentyńskiej legalizacja aborcji może stać się rzeczywistością – piszą hierarchowie. Z oczami utkwionymi w Jezusa mamy nadzieję, że można jeszcze obrać inną drogę, która będzie bronić życia, szczególnie tego niewinnego w łonie matki oraz tych najbiedniejszych i niepełnosprawnych – dodają biskupi.

Episkopat Argentyny prosi także wszystkie wspólnoty Kościoła o modlitwę w intencji życia. W najbliższą niedzielę w „argentyńskiej Częstochowie”, sanktuarium Naszej Pani w Lujàn sprawowana będzie Msza św., a w całym kraju dzień ten upłynie pod znakiem modlitwy kończącej Encyklikę św. Jana Pawła II Evangelium Vitae – „O Maryjo, Jutrzenko nowego świata, Matko żyjących, Tobie zawierzamy sprawę życia”.  

Biskupi dziękują wszystkim, którzy uczestniczyli w promocji i obronie życia oraz zachęcają do kontynuowania tych wysiłków, ponieważ liczy się każde życie. Hierarchowie szczególnie dziękują też politykom, którzy głosowali za życiem, a którzy znosić musieli upokorzenia i zniewagi od różnych środowisk.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9