Lech Kaczyński: Rodzina będzie nadzieją Europy

Rodzina będzie nadzieją Europy, jeśli zostanie zdrowo odbudowana. Należy jej przywrócić znaczenie w Europie i to jest misja Polski - powiedział dziś w Gnieźnie prezydent Lech Kaczyński w przesłaniu do uczestników VIII Zjazdu Gnieźnieńskiego. Trzydniowy kongres odbywa się pod hasłem „Rodzina nadzieją Europy”.

Witając prezydenta Kaczyńskiego, Prymas Polski abp Henryk Muszyński wyraził nadzieję, że przesłanie głowy państwa do uczestników gnieźnieńskiego kongresu przyczyni się do tego, by polska rodzina stała się komórką trwałą i mocną, na której można budować społeczeństwo obywatelskie.

Zabierając głos, Lech Kaczyński powiedział, że cywilizacja chrześcijańska od zawsze sprzyjała człowiekowi, małżeństwu i rodzinie, wynikała bowiem z „przyjaźni Chrystusa do ludzkości”. Podkreślił, że małżeństwo to „związek jednego mężczyzny i jednej kobiety”. – I niewątpliwie nic innego małżeństwem nazywać się nie może – dodał.

„Oczywiście ludzie o określonych preferencjach byli są i będą, należą im się prawa, tolerancja, także chrześcijański stosunek” – powiedział. Przypomniał przy tym, że małżeństwo jest związkiem na całe życie, od chwili jego zawarcia aż do śmierci.

Nawiązując do hasła VIII Zjazdu Gnieźnieńskiego powiedział, że „rodzina będzie nadzieją Europy, jeśli zostanie zdrowo odbudowana”. Dodał, że należy jej przywrócić znaczenie w jednoczącej się Europie i to jest misja Polski.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7