Targi Miłosierdzia

Kilkanaście organizacji dobroczynnych zaprezentuje swoją działalność podczas Targów Miłosierdzia, które odbędą się w niedzielę w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” na Białych Morzach.

Organizatorami są wolontariusze działający w Górze Dobra – projekcie, który stanowi kontynuację wolontariatu ŚDM. Głównym celem wydarzenia jest zainspirowanie młodych do zaangażowania w konkretną pomoc na rzecz drugiego.

Organizatorami przedsięwzięcia są koordynatorzy Góry Dobra – projektu, który skupia ponad 7 tys. młodych osób działających projektowo i realizujących uczynki miłosierdzia. To grupa młodych ludzi, którzy wzięli sobie do serca wezwanie papieża Franciszka do wstania z kanapy i obecnie angażują się w projekty na rzecz drugiego człowieka w swoich środowiskach.

Organizatorzy przekonują, że podczas przygotowań Targów towarzyszyła im idea stworzenia przestrzeni wymiany doświadczeń dla organizacji dobroczynnych oraz inspiracji młodych do zaangażowania się w ich działalność. – Na Targi zaproszone zostały organizacje, które pomagają innym oraz osoby chcące zaangażować się w konkretną pomoc na rzecz drugiego. Każda z organizacji będzie prezentować swoją działalność oraz ofertę wolontariatu. Chcemy, aby spotkały się potrzeby z możliwościami – powiedziała KAI Katarzyna Kucik, która w czasie ŚDM była koordynatorką wolontariatu.

Targi Miłosierdzia odbędą się 8 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia, w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” na Białych Morzach w godzinach 10 – 14. W trakcie wydarzenia swoją działalność przybliży: Polska Akcja Humanitarna, Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu”, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Zupa na Plantach i Caritas. Gościem specjalnym tegorocznych Targów będzie Jan Mela, zdobywca dwóch biegunów, prezes fundacji „Poza Horyzonty”. Podczas spotkania opowie on o tym, jak pomoc innym zmieniła jego życie.

Podczas Targów koordynatorzy Góry Dobra podzielą się także doświadczeniami i działaniami podjętymi przez nich w różnych środowiskach.

Targi Miłosierdzia odbyły się po raz pierwszy w ubiegłym roku w Niedzielę Palmową. Podczas nich wolontariusze skupieni w duszpasterstwach młodzieży prezentowali swoje inicjatywy.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10