Młodzi chcą wyraźnego głoszenia Ewangelii

"Aby przyciągnąć młodych do wiary, nie trzeba dostosowywać się do świata. Należy żyć radykalniej wiarą w Kościele".

Kościół w Hiszpanii starannie przygotował się do przedsynodalnego spotkania młodzieży w Rzymie. Wśród młodych przeprowadzono badania, by zobaczyć, czym jest dla nich Kościół i jakie są ich oczekiwania. Oficjalnymi reprezentantami Hiszpanii są Cristina Cons Rodríguez i Javier Medina Sierra.

23-letnia Cristina pochodzi z Santiago de Composteli, natomiast 27-letni Javier z Walencji. Obydwoje są od lat zaangażowani w duszpasterstwo młodzieżowe w swoich diecezjach. Wybór był dla nich dużym zaskoczeniem. Zdają sobie też sprawę z odpowiedzialności, która na nich spoczywa.

Według przedsynodalnej ankiety przeprowadzonej wśród hiszpańskiej młodzieży 40 proc. uważa, że młodych się nie słucha, a ponad połowa (54 proc.) nie czuje się rozumiana ani brana pod uwagę w Kościele (60 proc.). Domagają się wyraźnego głoszenia Ewangelii Jezusa, Kościoła otwartego, miłosiernego i przyciągającego, używającego zrozumiałego, “dzisiejszego” języka, a nie tylko moralizującego oraz liturgii żywej i bliższej człowiekowi. Największym wyzwaniem, według młodych, jest dotarcie do osób oddalonych od Kościoła.

“Aby przyciągnąć młodych do wiary, nie trzeba dostosowywać się do świata. Należy żyć radykalniej wiarą w Kościele. Chodzi o to, aby mieć taką młodzież, która klęka przed Chrystusem nie dlatego, że wygrała jakąś dyskusję czy chce wywołać konfrontację, ale dlatego, że doświadczyła, iż Jezus jest Zbawicielem”, podkreśla  Cristina.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8