Ostatni dzień Papieża w Peru

Franciszek pozostanie dziś w Limie.

Rozpoczął się ostatni dzień papieskiego pobytu w Peru. Franciszek pozostanie dziś w Limie. Pierwszym punktem programu jest wizyta w jednym z najważniejszych peruwiańskich sanktuariów. Czczony jest w nim wizerunek Ukrzyżowanego Chrystusa. Jest to malowidło ścienne z XVII w., które ocalało z wielkiego trzęsienia ziemi, które nawiedziło Limę w 1655 r. Nie wyrządził mu też szkody żaden z kolejnych wstrząsów sejsmicznych, które co kilkadziesiąt lat niszczą peruwiańską stolicę. Z tego względu przedstawiony na malowidle Jezus jest nazywany Panem Cudów. Raz w roku, w październiku kopia wizerunku jest niesiona w uroczystej procesji po ulicach Limy.

W stołecznym sanktuarium Franciszek postanowił spotkać się z 500-osobową grupą peruwiańskich zakonnic kontemplacyjnych i wraz z nimi odmówić modlitwę brewiarzową.

Po modlitwie w sanktuarium Pana Cudów Papież przejedzie samochodem panoramicznym do pobliskiej katedry, która znajduje się w historycznym centrum Limy. Jest to prymasowska świątynia Peru. Pierwszy kościół powstał na tym miejscu już w 1535 r. Katedra była jednak wielokrotnie przebudowywana i odbudowywana po kolejnych trzęsieniach ziemi, które nawiedziły ten kraj. W katedrze Ojciec Święty będzie się modlił przed relikwiami świętych Peruwiańczyków, a następnie w pałacu arcybiskupim spotka się z Episkopatem. W południe z balkonu pałacu Franciszek odmówi z wiernymi modlitwę Anioł Pański. Ze względu na różnicę czasu u nas będzie już wtedy godz. 18.00.

Głównym punktem dzisiejszej działalności Papieża jest Msza dla ogółu wiernych na lotnisku w wojskowym w Limie. Po niej Franciszek uda się na międzynarodowe lotnisko cywilne, skąd tuż przed godz. 19.00 czasu lokalnego odleci z Peru. Jego przylot do Rzymu przewidziany jest w poniedziałek po godz. 14.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9