Kryzys demograficzny problemem Włoch, ale nie dla polityków

Podczas kampanii wyborczej politycy żywo dyskutują, obrzucają się wyzwiskami, ale pomijają milczeniem najważniejszy problem współczesnej Italii.

Włochy są już w pełni zanurzone w przedwyborczej kampanii. O składzie nowego parlamentu zadecydują 4 marca. Jak zauważa nowy arcybiskup Mediolanu, gospodarczej stolicy Włoch, politycy żywo dyskutują, obrzucają się wyzwiskami, ale pomijają milczeniem najważniejszy problem współczesnej Italii. Mówi abp Mario Delpini.

„Uważam, że priorytetowym problemem, któremu Włosi muszą stawić czoła, jest kryzys demograficzny, czyli stałe starzenie się społeczeństwa i słabnąca wola wydawania na świat dzieci, brak zainteresowania przyszłością. Jeśli Włochy się nie odmłodzą, nie odzyskają zdolności marzenia o przyszłości, to tym samym skażą się na beznadziejną przyszłość. Dla mnie to powinno być priorytetem. A fakt, że nikt się tym nie zajmuje, pokazuje, że we Włoszech brakuje nadziei. Politycy powinni się zatroszczyć o podwaliny dla tej nadziei, a zatem o możliwość zdobycia pracy, spokojne współistnienie w zdrowym środowisku i konstruktywnym kontekście relacji. Wszystko to bowiem pomaga stawiać czoła problemom” – powiedział Radiu Watykańskiemu metropolita Mediolanu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9