Rozgłośnia Instytutu Gość Media wyróżniona na gali Honorowych Dawców Nadziei.
Gala Honorowych Dawców Nadziei odbyła się na sali Opery Śląskiej w Bytomiu. Wydarzenie to organizuje Fundacja "Dom Nadziei", która od 1995 roku prowadzi jedyny na Górnym Śląsku ośrodek dla młodzieży uzależnionej od substancji psychoaktywnych, z którego pomocy skorzystało dotąd już ponad 2200 osób.
Przy tej okazji fundacja dziękuje osobom, które na różne sposoby wspierają jej działalność. Jedną z kategorii są media - rok temu wyróżnienie dla "dziennikarza, który daje nadzieję", otrzymała redakcja "Gościa Gliwickiego" a tym razem zaszczyt ten przypadł radiu eM.
Statuetkę odebrali ks. Rafał Skitek, redaktor naczelny rozgłośni, oraz Katarzyna Widera-Podsiadło - dziennikarka, która wielokrotnie przygotowywała audycje o "Domu Nadziei" i rozmawiała z jego podopiecznymi.
Pozostałe wyróżnienia i statuetki "przyjaciela fundacji" otrzymali: Franciszek Szweda, założyciel i wieloletni prezes Biura Projektowania Systemów Cyfrowych S.A.; małżeństwo Gabriela i Józef Podkowa, którzy regularnie wspierają finansowo fundację po tym, jak ich syn otrzymał tam pomoc oraz Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" diecezji gliwickiej.
Uhonorowani zostali także liczni wolontariusze, a tegoroczne wyróżnienie dla "wolontariusza roku" trafiło do bytomskiej radnej Katarzyny Szołtysik-Kaczmarek, która pomaga fundacji w organizowaniu wydarzeń sportowych i m.in. wyznaczyła trasę odbywającego się w mieście Zielonego Biegu Trzeźwości.
Gala zakończyła się niezapowiadanym wcześniej wręczeniem Medalu Miasta Bytomia w dziedzinie społecznej księdzu Bogdanowi Peciowi MSF, dyrektorowi ośrodka. - Nie mam swojej parafii, moimi parafianami są uzależnieni. Jestem z tego dumny, temu poświęciłem całe moje życie i całe kapłaństwo - mówił ks. Peć, dziękując za to wyróżnienie.
Przed uroczystością wręczenia statuetek podopieczni "Domu Nadziei" zaprezentowali profesjonalnie przygotowany i wyreżyserowany spektakl pt. "Krótka historia o dorastaniu", który powstał na podstawie "Małego Księcia" Antoinego de Saint-Exupery'ego.
Jak podkreślają organizatorzy, "tylko w taki sposób podopieczni fundacji mogą osobiście podziękować za przyjaźń i wsparcie osobom, które wierzą, że są w stanie się zmienić".
Zobacz fotorelację ze spektaklu i gali w GALERII ZDJĘĆ.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Obecnie mieszka w nim zaledwie sześciu mnichów i żyjące ich charyzmatem dwie osoby świeckie.
Pod hasłem „Kłaniajcie się Królowie”, 6 stycznia odbędą się Orszaki Trzech Króli.