Niemcy: biskupi o błogosławieniu małżeństw przez lefebrystów

„Niemieccy biskupi są zgodni co do tego, by celebracji sakramentu małżeństwa nie oddelegowywać do Bractwa św. Piusa X” - poinformował oficjał diecezji Würzburga ks. prał. Stefan Rambacher.

Niemieccy biskupi nie zezwalają rzymskokatolickim wiernym na zawieranie małżeństw przed duchownymi Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X,  czyli lefebrystami. Taką możliwość od kwietnia b. r. daje ordynariuszom miejscowym dokument Kongregacji Nauki Wiary i Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei”. Rada Stała Episkopatu Niemiec wydała właśnie odpowiednią decyzję.

Biskupi piszą, że decyzja zapadła w porozumieniu ze Stolicą Apostolską. Jak poinformował oficjał diecezji Würzburga ks. prał. Stefan Rambacher, „niemieccy biskupi są zgodni co do tego, by celebracji sakramentu małżeństwa nie oddelegowywać do Bractwa św. Piusa X”.

Jeśli jakaś para zechce zawrzeć małżeństwo w rycie trydenckim, powinna się zgłosić do swojej kurii diecezjalnej. Od 2007 r. w każdej niemieckiej diecezji są duchowni upoważnieni do odprawiania Mszy św. i asystowania przy zawieraniu małżeństwa według rytu trydenckiego. Oni też odpowiedzialni są za katechetyczne przygotowanie narzeczonych i sporządzenie protokołu małżeńskiego według Kodeksu Prawa Kanonicznego. Biskupi wyraźnie zaznaczają, że „nie przewidują udzielania pełnomocnictwa do zawierania małżeństwa księżom z Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

 • Gość
  03.08.2017 19:58
  katolicyzm niemiecki w wydaniu ichnim to przeróbka katolicyzmu oraz protestanstyzmu - taki kogel mogel dlatego nie pasuje im bractwo ( albo raczej nie pasuje im po prostu katolicyzm ) coby to stwierdzić to trza tam być i popatrzeć na ichnie msze św , pozsłuchać co mówią . pozsdrawiam .
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11