Papież modlił się za ofiary ataków w Egipcie i w Manchesterze

Papież Franciszek zapewnił o swej bliskości wspólnotę Koptów w Egipcie i cały naród tego kraju w związku z zamachem, w którym zginęło 29 osób. Podczas spotkania z wiernymi w niedzielę w Watykanie modlił się też za ofiary ataku terrorystycznego w Manchesterze.

Zwracając się do tysięcy wiernych zebranych na placu Świętego Piotra papież powiedział, że wyraża bliskość z patriarchą prawosławnych Koptów Tawadrosem II i ich wspólnotą, która - jak dodał - "doświadczyła kolejnego aktu okrutnej przemocy". Tak odniósł się do piątkowego ataku na autobus pełen pielgrzymów w prowincji Al-Minja w środkowym Egipcie.

"Ofiary, wśród których były też dzieci, to wierni, którzy udawali się do sanktuarium, by się modlić i zostali zabici, kiedy odmówili wyrzeczenia się wiary chrześcijańskiej" - mówił Franciszek. Następnie modlił się: "Niech Pan przyjmie do swego pokoju tych odważnych świadków, tych męczenników i nawróci serca terrorystów".

"Módlmy się też za ofiary straszliwego zamachu, do jakiego doszło w zeszły poniedziałek w Manchesterze, gdzie okrutnie zginęło tak wielu młodych ludzi. Jestem blisko ich rodzin i tych, którzy opłakują ich śmierć" - dodał papież.

W czasie spotkania z wiernymi Franciszek nawiązał do obchodzonego w niedzielę w niektórych krajach Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu. Powiedział, że oferują one ludziom możliwość szerzenia informacji na dużą skalę. "Te wiadomości mogą być dobre albo złe, prawdziwe albo fałszywe. Módlmy się o to, aby komunikowanie w każdej swej formie było faktycznie konstruktywne i służyło prawdzie i by odrzucało uprzedzenia oraz szerzyło nadzieję i zaufanie w naszych czasach" - mówił papież.

Zapewnił o swej solidarności pracowników rzymskiej redakcji telewizji komercyjnej Mediaset, należącej do rodziny Silvio Berlusconiego, którzy strajkowali niedawno przeciwko planom jej przeniesienia do Mediolanu.

Franciszek wyraził nadzieję, że ich sytuacja zostanie rozwiązana w duchu "prawdziwego dobra firmy", bez - jak dodał - "ograniczania się do zwykłego zysku, ale przy poszanowaniu praw wszystkich zaineresowanych".

Franciszek skierował słowa pozdrowień i wsparcia do przedstawicieli wolontariatu, którzy promują dawstwo narządów; nazwał je "czynem szlachetnym i godnym pochwały".

Pozdrowił również wiernych z Polski i udzielił błogosławieństwa uczestnikom pielgrzymki do sanktuarium w Piekarach.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9