Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody obchodziła swoje święto patronalne z biskupem Romanem Pindlem, wikariuszem generalnym ks. Markiem Studenskim, zaprzyjaźnionymi wspólnotami i rzeszą sympatyków.
Jak przypomniał ks. Studenski, kiedy Maria Magdalena spotkała Zmartwychwstałego, pobiegła powiedzieć o nim Apostołom. Jej słowa wydały się im "czczą gadaniną". - Bo ona już spotkała Jezusa Zmartwychwstałego , a oni jeszcze nie. Dlatego cieszmy się, że możemy tu spotkać Jezusa, że każdy z nas spotkał Jezusa Zmartwychwstałego osobiście. Dla nas Ewangelia Jezusa już nie jest bajką, już nie czczą gadaniną - podkreślał duszpasterz.
Człowiek, który spotkał Zmartwychwstałego, musi mieć także doświadczenie wspólnoty, w której będzie się czuł bezpieczny, zauważony, kochany. - Żeby wspólnota była prawdziwą wspólnotą, w której ci, którzy do niej przychodzą, będą chcieli w niej trwać, będą z nią związani i nie będą szukać innego miejsca, to musi być wspólnota, która daje osobisty związek z Jezusem. Musi to być prawdziwe życie wspólnotowe, a nie karykatura wspólnoty. U podstaw wspólnoty powinno być żywe Słowo Boże, dające wzrost i wreszcie - wspólnota musi być misyjna, musi się rozwijać.
Po Mszy św., wspólnota poprowadziła specjalną modlitwę o uzdrowienie. A następnie jej członkowie i zaproszeni goście świętowali razem w Czechowicach-Dziedzicach.
Centrum wspólnoty znajduje się w kościele św. Pawła w Bielsku-Białej na Osiedlu Polskich Skrzydeł. Tutaj w każda środę o godz. 20.00 odbywają się otwarte spotkania modlitewne (o 19.20 - Msza św.), a w drugą niedzielę miesiąca o 14.00 - Msza św. a po niej specjalna modlitwą o uzdrowienie.
W Bielsku-Białej wspólnota prowadzi także poranne spotkania modlitewne - we wtorki o 8.30 (po Mszy św. o 8.00) w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Spotkania wspólnoty odbywają się także w Czechowicach–Dziedzicach, Kozach, Łodygowicach Górnych, Mazańcowicach, Bielsku-Białej Komorowicach, Oświęcimiu, Cięcinie (Węgierskiej Górce). Bystrej Krakowskiej, Pszczynie i Piasku. Szczegóły na temat terminów spotkań można znaleźć na stroni wspólnoty: secim.pl
Wspólnota jest obecna także w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W Manchester (polski kościół Miłosierdzia Bożego) spotkania odbywają się w niedziele: 0 19.00 Eucharystia, o 20.00 spotkanie modlitewne (z wyjątkiem I niedzieli miesiąca). W Dublinie (polski kościół św. Audeona), wspólnota spotyka się w niedziele o 18.00 na Mszy św. (w języku polskim), spotkanie modlitewne - o 19.00. W Letterkenny (katedra św. Eunana i św. Kolumby) SECiM zaprasza na spotkania: w I i III niedzielę miesiąca (16.30 Msza św. w języku polskim, 17.30 - spotkanie modlitewne), a w II niedzielę: 17.00 - spotkanie modlitewne, 18.30 - Msza św. w języku angielskim.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.