Pismo Święte update

Ta aplikacja na urządzenia mobilne ma już blisko pół miliona aktywnych użytkowników. Kilka tygodni temu jej twórcy, wrocławscy informatycy i programiści, wprowadzili aktualizację zwiększającą funkcjonalność.

Z opisu aplikacji zamieszczonego w sklepie internetowym możemy się dowiedzieć, że jest ona bezpłatna i zawiera przede wszystkim tekst Pisma Świętego (Biblia Tysiąclecia). Umożliwia ciągłe czytanie Słowa Bożego lub wybranych fragmentów, w czym dodatkowo pomaga opcja dodawania do ulubionych czy zaznaczania wersów markerem.

Kolejna funkcja pozwala na przejście do czytań z liturgii Kościoła Katolickiego na każdy dzień, z bezpośrednim dostępem do dnia bieżącego. Zawiera ponadto, systematycznie poszerzaną, listę popularnych modlitw, a także dostęp do informacji o wspominanym aktualnie świętym. Co ważne, powyższe funkcjonalności nie wymagają połączenia z internetem i nie zawierają reklam.

Połączenia on-line wciąż wymaga jednak możliwość modlitwy brewiarzem oraz komentarza do czytań z dnia.

Inicjatorem powstania aplikacji „Pismo Święte” był Przemysław Bierut. To było w 2011 roku. - Sam jej używałem, ale zauważyłem, że funkcjonuje tylko wersja na Androida, a brakowało na IOS i Windowsa - mówi Piotr Krajewski z firmy Stermedia, która zajmuje się tworzeniem aplikacji na urządzenia mobilne. Panowie ustalili, że wspólnie postarają się rozwinąć „Pismo Święte”. - Tworząc wersję dla IOS, włączaliśmy nowe funkcje, m.in. brewiarz, który dołączył do tekstu biblijnego, czytań z dnia i modlitw - wyjaśnia. Dzięki wsparciu finansowemu udało się też zmienić layout.

Po tych pracach uzupełniających rozwój aplikacji trochę stanął. Wynikało to z braków finansowych. Użytkownicy zgłaszali jednak brak pewnych funkcji, prosząc o aktualizację. - Zauważyliśmy między innymi, że przy zmianie telefonu korzystający z aplikacji tracą swoje zakładki. Stąd pomysł na stworzenie osobistych kont - zaznacza.

Prace nad wprowadzeniem poprawek rozpoczęły się w ubiegłym roku i trwały do połowy grudnia. W tej chwili funkcjonuje już stabilna wersja. Wśród nowości, oprócz kont użytkowników, jest przede wszystkim możliwość odsłuchania czytań, brewiarza, modlitw czy tweetów papieża Franciszka. – Dodaliśmy nowe tłumaczenie Biblii Tysiąclecia w wersji piątej, na co mamy zgodę wydawnictwa Pallotinum. Współpracujemy z wieloma podmiotami, stąd komentarze do czytań pobierane są z portalu www.evangelizo.org, a fragmenty Pisma Świętego odczytywane przez lektora z www.biblijni.pl. Pozostałe treści do odsłuchania "czyta" automat.

P. Krajewski podkreśla, że cały czas z innymi zaangażowanymi w projekt śledzą jak wiele osób regularnie używa "Pisma Świętego". - To, że jest ich tak wiele, daje dodatkową motywację i potwierdza, że nasza praca ma sens - przekonuje.

Aplikacja, jako narzędzie ewangelizacyjne, wciąż ma się rozwijać. W planach mamy dodawanie kolejnych przekładów Pisma Świętego również w innych językach. Aby to przeprowadzić, potrzebujemy jednak wsparcia merytorycznego. Dlatego zapraszamy do kontaktu i współpracy - dodaje.

Zachęca jednocześnie do objęcia dzieła swoją modlitwą oraz pomocy materialnej. Wszelkie informacje są dostępne w zakładce „wesprzyj” pod adresem www.pismo.swiete.pl lub w menu głównym aplikacji.

"Pismo Święte" to nie jedyna katolicka bezpłatna aplikacja stworzona przez Stermedia. To z inicjatywy pracowników firmy powstały produkty "ŚDM Info", zawierająca kompleksowe informacje dotyczące wydarzeń centralnych, ale również dni w poszczególnych diecezjach w ramach Światowych Dni Młodzieży, a także "Śpiewnik na Orszak Trzech Króli". Wrocławianie obsługują również międzynarodową platformę (również poprzez aplikację) www.nubesdei.org.

"Pismo Święte" można pobrać z platform Google Play, App Store, App World i Windows Phone.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • belladea
    21.01.2017 21:03
    belladea
    Sama aplikacja i jej funkcjonowanie jak dla mnie było bardzo dobre niestety do momentu jej ostatniej aktualizacji, która kompletnie popsuła to, co było dobre do tej pory.. Cieszę się bardzo, że taka aplikacja jest dostępna, choć bardzo bym chciała, żeby można było cofnąć tą aktualizację..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
1 2 3 4 5 6 7