Obiad w katedrze

Sześciuset ubogich zasiadło do świątecznego obiadu w katedrze w Neapolu.

Na stole pojawiły się regionalne przysmaki, m.in. zrodzona w tym mieście pizza i mozzarella – ser będący chlubą regionu Kampania. Bożonarodzeniowy poczęstunek serwował 28 grudnia potrzebującym miejscowy arcybiskup, kard. Crescenzio Sepe. 

„To już pewna tradycja, ponieważ od lat w tym czasie zapraszamy ubogich różnych kategorii: z noclegowni i tych, którzy korzystają z jadłodajni Misjonarek Miłości, jak też z naszych parafii oraz tych, którzy niosą im codzienną pomoc – mówi Radiu Watykańskiemu kard. Sepe. – To takie globalne objęcie potrzebujących, by pokazać im, że Kościół Neapolu o nich się troszczy. W tym roku po raz pierwszy na miejsce spotkania wybraliśmy katedrę, by nadać temu wydarzeniu jeszcze mocniejszą wymowę, ponieważ Chrystus jest w katedrze, kiedy sprawujemy liturgię, ale jest w niej także wówczas, gdy przyjmujemy tych naszych braci”.

Jak przystało na świąteczne spotkanie, nie zabrakło prezentów. Każdy z ubogich otrzymał talon, który może zrealizować w sieci sklepów współpracujących z Caritas i wybrać sobie ubranie, jakie mu się podoba i jakiego potrzebuje.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NEAPOL, UBODZY

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9