Miłosierdzie i integracja są podstawowymi wymiarami, które wskazuje każdemu chrześcijaninowi Ewangelia w kwestiach odnoszących się do imigrantów.
Czytamy o tym dokumencie przewodniczącego komisji ds. duszpasterstwa migrantów i podróżujących Konferencji Episkopatu Malezji, Singapuru i Brunei opublikowanym z okazji obchodzonego w tamtym Kościele 25 września „Dnia Migrantów”.
„Malezyjska gospodarka jest silnie uzależniona od pracy imigrantów” – czytamy w dokumencie. Według oficjalnych danych, pracuje ich w tym kraju 6, 7 mln, z czego 4 mln bez uprawniających do tego dokumentów. Bp Anthony Bernard Paul podkreśla, że niewielu ludzi mówi o korzyściach płynących dla gospodarki i przedsiębiorstw wynikających z napływu migrantów i uchodźców. Ich obecność jest jednak niezwykle ważna zwłaszcza dla przemysłu, budownictwa, rolnictwa i sektora usługowego.
Biskup przypomina, że jeśli obywatele tego kraju emigrują za granicę, to chcą by ich w nowym miejscu szanowano i darzono życzliwością. Podobnie powinno zatem być z tymi, którzy imigrują do Malezji. Stąd też parafie, pamiętając o ewangelicznym pytaniu: „A kto jest moim bliźnim?” (Łk 10, 29), winny stać się prawdziwymi centrami integracji.
Obecny okres większego spokoju w Libanie przeniesie się też na Syrię?
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.