Papież na afrykański Kongres Miłosierdzia

III Kongres dla Afryki i Madagaskaru poświęcony Bożemu Miłosierdziu, który rozpocznie się za tydzień, 9 września, w stolicy Rwandy Kigali i potrwa do 15 września, będzie czasem modlitwy, medytacji i duchowej odnowy.

 Podkreśla to Papież w liście do swojego specjalnego wysłannika na to wydarzenie. Celebracjom i obradom kongresowym będzie tam przewodniczył w imieniu Ojca Świętego kard. Laurent Monsengwo Pasinya, arcybiskup Kinszasy w Demokratycznej Republice Konga.

Afrykański kongres nosi tytuł: „Miłosierdzie Boże: źródło nadziei na nową ewangelizację w Afryce”. Jego uczestnicy – pisze Franciszek – „inspirując się nauczaniem moim i moich poprzedników rozważać będą o pilnej potrzebie nowej ewangelizacji na całym świecie, podejmując najwyższej wagi problemy duchowe i społeczne naszych czasów”.

Papież zleca swojemu wysłannikowi, by przypominając słowa Chrystusa „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6, 36) zachęcił wszystkich biorących udział w kongresie, by zachowywali wytrwale przykazanie miłości i z nową gorliwością zabiegali o odnowę życia duchowego w rodzinach, parafiach oraz wspólnotach zakonnych. Za pośrednictwem kongijskiego kardynała Ojciec Święty szczególnie pozdrawia księży pallotynów, podkreślając ich wkład w przygotowanie afrykańskiego Kongresu o Miłosierdziu.

Przypomnijmy, że kult Bożego Miłosierdzia już od lat szerzą w Rwandzie pallotyńscy misjonarze z Polski.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11