Mary Wagner w Częstochowie

Obrończyni życia opowiadała, jak w dziecku zagrożonym aborcją zobaczyć Chrystusa idącego na Kalwarię.

Podczas spotkania Mary Wagner przypomniała, że „w Kanadzie do 1969 r. aborcja była traktowana jako zwykłe zabójstwo, a następnie uczyniono pierwsze ustępstwo i zalegalizowano ją w przypadkach, gdy życie matki miałoby być zagrożone”. - Jednak tak naprawdę nigdy nie zdefiniowano, co rozumiano pod pojęciem zdrowia matki - mówiła Mary Wagner i zwróciła uwagę, że „w ten sposób otworzono furtkę dla całkowicie dostępnej aborcji dla każdej kobiety”.

Obrończyni życia wspomniała Lindę Gibbons, która po aresztowaniu w latach dziewięćdziesiątych jako jedyna z grupy 25 osób nie zgodziła się na „podpisanie tzw. „lojalki” w zamian za wypuszczenie tego samego dnia z więzienia”. - Od tamtego czasu jej działalność polega na tym, że chodzi przed klinikami aborcyjnymi z transparentem, na którym widnieje wizerunek dziecka z łezką w oku i napisem: „Dlaczego mamo? Skoro mam tyle miłości do ofiarowania”.

Mówiąc o swoim zaangażowaniu w obronę życia Mary Wagner podkreśliła, że „pojawianie się pod klinikami aborcyjnymi jest nie tylko formą protestu przeciw tej niesprawiedliwości, ale jesteśmy tam nade wszystko, ze względu na solidarność z tymi dziećmi, które za chwile będą mordowane, widząc w tych dzieciach Chrystusa zmierzającego na Kalwarię ze swoim krzyżem”. „Staramy się w jakikolwiek sposób, jak to jest możliwe, pomóc tym kobietom, które są w klinikach aborcyjnych przede wszystkim w sposób duchowy, ale też dobrą radą, dobrym słowem, obecnością” - kontynuowała Mary.

Mary poprosiła też o modlitwę w intencji kobiet przebywających w kanadyjskich więzieniach i w intencji Kanady - Kanada ma korzenie chrześcijańskie, ale niestety zeszliśmy na złą drogę i potrzebujemy reewangelizacji - mówiła obrończyni życia. Wyraziła także nadzieje, że „wkrótce w Polsce każde nienarodzone dziecko będzie chronione, niezależnie czy będzie ono poczęte w wyniku gwałtu, czy będzie to dziecko z wrodzonymi wadami”.

Na zakończenie Krzysztof Witkowski, właściciel Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II wręczył Mary Wagner honorowy medal Jana Pawła II. Natomiast Jacek Kotula podziękował za zaproszenie podkreślając, że „Mary bardzo dobrze czuje się w Częstochowie u Królowej Polski”.
Podczas pobytu w Częstochowie Mary Wagner modliła się również na Jasnej Górze i wzięła udział we Mszy św. przed Cudownym Obrazem.

Mary Wagner to aktywna działaczka ruchu pro-life w Kanadzie, która za modlitwę i rozmowy z kobietami przed ośrodkami aborcyjnymi oraz za walkę o nienarodzone dzieci ponad 6 lat spędziła w kanadyjskich więzieniach.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MARY WAGNER

 • Ojciec adopcyjny
  05.08.2016 08:44
  Pamiętajmy o drugim członie ochrony życia - ,,do naturalnej śmierci,,
  Najłatwiejszy jest pierwszy człon- ,, od poczęcia,, czyli zbieramy podpisy i poprawiamy sobie samopoczucie, zapominamy.
  Często te same osoby które zbierają podpisy nie mają kszty miłosierdzia dla tych którzy się urodzą. Są to dzieci z FASD , ADHD i innymi problemami.
  Jest w Polsce w tym temacie jak z bitwą pod Grunwaldem - wygrane , to idziemy do domu- zebrany podpis p. aborcji i sprawa zamknięta. Nie ma empatii nawet u wielu duchownych dla dzieci uratowanych przed aborcją za którymi ciągną się różne choroby, uszkodzenia z alkoholu.
  Miejcie dla tych dzieci MIŁOSIERDZIE.
 • Scott
  05.08.2016 09:20
  Bardzo mądra kobieta, wszystko co robi buduje na modlitwie i rozeznawaniu woli Boga. Aktualizuje działania, do zmieniającego się świata i potrzeb dzisiejszych ludzi. To owoc działania Ducha Świętego w jej życiu.
 • Halina
  15.12.2016 12:31
  Człowieku nie szesc a 4 lata spedzila w wiezieniu w sumie .Znam ją osobiscie.Dobrze sie zorientuj zanim chcesz cos opublikowac bo nie bedziesz wiarygodny
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8