Więzień sumienia z Kanady na ŚDM

- Młodzi podczas Światowego Dnia Młodzieży mogą pokochać życie i zapragnąć je przyjąć - przekonuje Mary Wagner. Znana antyaborcyjna działaczka z Kanady przybyła na Światowy Dzień Młodzieży do Polski.

Więzień sumienia z Kanady na ŚDM   Jakub Szymczuk /Foto Gość Mary Wagner Mary Wagner powiedziała KAI, że Światowe Dni Młodzieży to wspaniały dar od św. Jana Pawła II, który je zainicjował.

TŁUMACZENIE: 
„To szansa, by być razem, uświadomić sobie, że wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami, niezależnie od tego skąd pochodzimy. Właśnie to może przekonać każdego do pogłębienia swojej wiary. Tak było ze mną, kiedy uczestniczyłam w ŚDM pierwszy raz. Możesz spojrzeć w siebie i zobaczyć radość. Ona eksploduje wśród młodych ludzi. Oczywiście to może wpłynąć na młodych, by pokochali życie, zaufali Bogu i pragnęli przyjąć dzieci.” 

Kanadyjska działaczka pro-life, która w związku ze swoją działalnością spędziła w areszcie łącznie 6 lat, przyznała, że właśnie podczas Światowych Dni Młodzieży utwierdzała się w przekonaniu, że chce bronić życia.

TŁUMACZENIE: 
„Każde spotkanie było wyjątkowe. To dla mnie piąty ŚDM. Po raz pierwszy byłam w Denver. Hasło wtedy brzmiało: Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości. Każdy ŚDM jest niezwykły ze względu na temat jaki wskazuje Ojciec Święty.” 

Mary Wagner protestowała przeciw przerywaniu ciąży na terenie klinik aborcyjnych, gdzie starała się przekonywać kobiety do zmiany decyzji. Z tego powodu była kilkakrotnie aresztowana. W odniesieniu do Wagner zastosowano wyjątek dotyczący najniebezpieczniejszych przestępców, ponieważ w świetle kanadyjskiego prawa bez prawomocnego wyroku więzi się tylko w takim przypadku. Propozycję zwolnienia z aresztu pod warunkiem rezygnacji ze swoich działań, Wagner odrzuciła.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10