Francuzi z SECiM - zaufali jak Gedeon

Młodzi Francuzi, którzy podczas "Dni w Diecezji" mieszkają w parafii św. Pawła Apostoła na bielskim Osiedlu Polskich Skrzydeł, uczestniczyli w spotkaniu modlitewnym Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody.

Od późnego wieczoru środy 20 lipca w parafii św. Pawła Apostoła na bielskim Osiedlu Polskich Skrzydeł gości grupa młodych uczestników Światowych Dni Młodzieży z francuskiej diecezji Wersal - z miasta Le Chesnay.

Nazajutrz po przyjeździe, razem ze wszystkimi swoimi rodakami z diecezji - a przyjechało ich do Bielska-Białej około 1500! - poszli pod Krzyż Trzeciego Tysiąclecia na wzgórzu Trzy Lipki, gdzie uczestniczyli we Mszy św. Wieczorem, do wspólnej modlitwy kanonami z Taize zaprosiła ich wspólnota Ruchu Światło- Życie.

W piątek, 22 lipca Francuzi odwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau i miasto Oświęcim, zaś wieczorem uczestniczyli w spotkaniu modlitewnym prowadzonym przez członków Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody i jej pasterza ks. Przemysława Sawę. Na spotkanie przybyli także francuscy goście przyjmowani w domach członków wspólnoty w wielu parafiach diecezji, a także rodziny gospodarzy goszczących uczestników ŚDM w bielskiej parafii św. Pawła.

Od lewej: ks. Marcin Aleksy - proboszcz na Osiedlu Polskich Skrzydeł, francuska tłumaczka Florance i ks. Przemysław Sawa   Urszula Rogólska /Foto Gość Od lewej: ks. Marcin Aleksy - proboszcz na Osiedlu Polskich Skrzydeł, francuska tłumaczka Florance i ks. Przemysław Sawa
Wszyscy najpierw słuchali rozważania słowa Bożego o Gedeonie - Bożym dzielnym wojowniku, który poszedł do walki z Madianitami jedynie z tą z siłą, którą miał w sobie od zawsze. Słuchali czym jest pełne zaufanie Bogu nawet w sytuacjach po ludzku "beznadziejnych". Dzięki tłumaczeniu Florance z francuskiej grupy, która znakomicie mówi po polsku, także goście wspólnoty SECiM nie mieli problemów ze zrozumieniem nauczania.

Wszyscy razem uwielbiali Jezusa - teksty pieśni uwielbienia przygotowano w językach polskim, angielskim i francuskim. Na zakończenie spotkania przed Najświętszym Sakramentem każdy mógł powierzyć Jezusowi najważniejsze i najtrudniejsze sprawy swojego życia. Każdy otrzymał także przygotowaną przez wspólnotę zakładkę z rozważanym zdaniem: "Idź z tą siłą, którą posiadasz... Czyż nie ja ciebie posyłam?" (Sdz 6, 14).

Spotkanie zakończył Apel Jasnogórski, odśpiewany - podobnie jak poprzedniego wieczoru - w jedności z wszystkimi uczestnikami Światowych Dni Młodzieży w diecezji bielsko-żywieckiej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6