Chaldejczycy i islandzkie "Huh" na Kaplicówce

Wiwaty dla Jezusa, okrzyki na cześć papieża Franciszka i specjalne piosenki dla skoczowskich gospodarzy! Francuscy potomkowie chrześcijan z Bliskiego Wschodu i ich przyjaciele z diecezji Pontoise i Amiens żywiołowo zdobyli serce Skoczowa.

Kiedy przyjechali na parking pod skoczowską Kaplicówką, tu czekał już na nich ks. Tomasz Gwoździewicz i wolontariusze, którzy od razu chcieli im wytłumaczyć, którędy powędrują pod papieski krzyż na Mszę św. Oni jednak nie dopuścili ich do głosu.

Islandzkie "Huh" na Kaplicówce w wykonaniu młodych Chaldejczyków z Francji   Urszula Rogólska /Foto Gość Islandzkie "Huh" na Kaplicówce w wykonaniu młodych Chaldejczyków z Francji
Jerome, niekwestionowany lider francuskich Chaldejczyków, którzy podczas Dni w Diecezji mieszkają w rodzinach parafii w Kaniowie koło Bielska-Białej, podbiegł do księdza z mikrofonem i rzucił: - Father, what is your name? - Księże, jak masz na imię? I od razu z kilkudziesięciu gardeł wyrwała się powitalna, żywiołowa piosenka na cześć księdza Toma.

Wdrapali się na wzgórze i mimo przypiekającego słońca, wcale nie czuli się zmęczeni. Ruszyła cała wiązanka wiwatów i okrzyków - dla Jezusa, na cześć papieża Franciszka dla całej Polski, da Skoczowa, dla wolontariuszy.

Pierwsze grupy francuskie przeżywały swoje spotkanie na Kaplicówce w Skoczowie   Urszula Rogólska /Foto Gość Pierwsze grupy francuskie przeżywały swoje spotkanie na Kaplicówce w Skoczowie
Żeby trochę ochłonąć wznieśli ręce do góry, ktoś na bębnie podał rytm o zaczęli słynne "Huh" kibiców islandzkich z niedawno zakończonego Euro we Francji.

Bliższy Bliski Wschód

Chaldejczycy - potomkowie chrześcijan z Bliskiego Wschodu, dzisiejszej Syrii, Iraku, Turcji i Iranu, posługujący się językiem Jezusa, aramejskim - pod flagami Francji i Asyryjczyków żyjących w diasporze, wnieśli najpierw prawdziwą żywiołową, eksplozję młodości i radości, a w czasie Eucharystii - takie skupienie, że słychać było przelatujące pszczoły.

- Kiedy dowiedzieliśmy się, kim będą nasi goście, w pierwszym odruchu niektórzy się obawiali, ale to była tylko chwila. Dziś ogromnie się cieszymy i dziękujemy Panu Bogu, że trafili akurat do nas. Jestem pod ogromnym wrażeniem ich wiary i religijności.

Wolontariusze ze Skoczowa po raz pracowali dla swoich gości na Kaplicówce   Urszula Rogólska /Foto Gość Wolontariusze ze Skoczowa po raz pracowali dla swoich gości na Kaplicówce
Powoli wszyscy w Dankowicach i Kaniowie stajemy się Chaldejczykami - uśmiecha się Kamil Gandor, który jest opiekunem młodych Francuzów z diecezji Pontoise. - Są dla nas prawdziwą perełką.

«« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9