Papież do młodych: Latajcie wysoko

Papież Franciszek wezwał młodych ludzi, aby budowali mosty porozumienia przełamując "logikę podziałów, odrzucenia, strachu przed innymi". Apel ten znalazł się w tekście opublikowanym w dzienniku "Corriere della Sera" tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Włoska gazeta zamieściła w piątek wstęp, który papież napisał do książki zawierającej niewydane wcześniej teksty wystąpień błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty. Zostanie ona kanonizowana przez Franciszka 4 września.

We wprowadzeniu tym znajduje się mocny apel papieża do młodzieży, który - jak się zauważa - nabiera wyjątkowego znaczenia tuż przed jego podróżą na ŚDM w Krakowie.

Franciszek przytacza słowa przyszłej świętej, które stanowią punkt wyjścia dla jego rozważań: "My nie jesteśmy organizacją pozarządową. Takie organizacje realizują projekt; my pracujemy dla Kogoś".

"Także je powtarzam często, że Kościół nie jest organizacją pozarządową, ponieważ pracuje dla Chrystusa i dla biednych, w których żyje Chrystus" - napisał papież.

Wskazał na potrzebę traktowania ludzi jak bliźnich, odczuwania współczucia dla najsłabszych, potrzebujących i zranionych oraz uczynków miłosierdzia, także tego duchowego, czyli doradzania, pocieszania, przebaczenia zniewag. Jak podkreślił, te ewangeliczne wskazania kierowały życiem Matki Teresy, prowadziły po drodze świętości. Mogą też być wskazówkami i dla nas - dodał Franciszek.

Następnie wystosował specjalne przesłanie do młodzieży.

"Wszystkich młodych proszę, by nie tracili nadziei, by nie pozwolili się okraść z przyszłości, która jest w ich rękach" - zaapelował.

Zachęcił: "Bądźcie budowniczymi mostów, by przełamać logikę podziałów, odrzucenia, strachu przed innymi, poświęćcie się służbie na rzecz biednych, z odwagą stawiajcie czoła życiu, które jest darem Boga".

"Latajcie wysoko, jak orzeł, symbol kraju pochodzenia Matki Teresy" - napisał Franciszek odnosząc się do herbu Albanii.

Wezwał młodych katolików, by zaangażowali w dialog swych rówieśników dając w ten sposób świadectwo całemu światu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9