Do trwającej dziś ogólnoświatowej sztafety różańcowej w intencji kapłanów i biskupów dołączyła Jasna Góra.
W południe w kaplicy Serca Pana Jezusa rozważane były tajemnice światła z błaganiem o nowe powołania i świętość księży. Przez cały dzień modlitwę zanosiły setki pielgrzymów, w tym neoprezbiterzy i dzieci komunijne. W uroczystość Serca Jezusowego obchodzi się Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zwyczaj ten wprowadził w 1995 r. Jan Paweł II.
„Dla mnie ksiądz jest takim człowiekiem bardziej zbliżonym do Boga – mówią pielgrzymi. – Przyjeżdżamy do naszej Matki, aby zamknąć siebie w Niepokalanym Sercu Maryi, po to, by Ona mogła nas zamknąć w Najświętszym Sercu Jezusa. Jeśli się za nich modlimy, to wtedy to idzie do Pana Boga i to może im pomóc”.
Rzecznik sanktuarium przypomina, że Jasna Góra to „wieczernik narodu”: „Tutaj kapłani przybywają non stop, oni się modlą, my się modlimy z nimi, my się modlimy za nich – mówi o. Sebastian Matecki OSPPE. – Jasna Góra nieprzypadkowo nazywana jest wieczernikiem narodu, a wieczernik to kapłaństwo, to Eucharystia. Eucharystia jest szczególnym znamieniem Jasnej Góry, stąd modlitwa kapłanów, a jednocześnie i za kapłanów”.
Rzecznik Jasnej Góry podkreśla, że kapłanom bardzo potrzebna jest nasza modlitwa, a dobrzy i święci księża to nasza wspólna sprawa.
Do sztafety różańcowej włącza się dziś kilkadziesiąt sanktuariów na całym świecie. W Polsce są to Licheń i Częstochowa.
W diecezjach i parafiach na całym świecie jest ogromne zainteresowanie Jubileuszem - uważa
Było to jedno z pierwszych zadań, które postawił sobie Karol Wojtyła po przybyciu do Watykanu.
MEN stoi na stanowisku, że postanowienie TK nie wywołuje skutków prawnych.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.