Odpowiedź na kulturę śmierci

Papież wystosował przesłanie do uczestników konferencji o hospicjach perinatalnych.

Ojciec Święty pragnie coraz większych postępów w służbie osobie ludzkiej i w rozwijaniu wiedzy medycznej „ze stałym odniesieniem do nieprzemijalnych wartości ludzkich i chrześcijańskich”. Uważa, że „na największe ubóstwo, jakim jest sytuacja dziecka dotkniętego poważną patologią”, trzeba „odpowiadać z największą miłością, szerząc koncepcję nauki, która jest służbą i nie dokonuje selekcji”. Czytamy o tym w przesłaniu, które watykański sekretarz stanu skierował w imieniu Franciszka do uczestników zorganizowanej w rzymskiej klinice Gemelli konferencji na temat: „Strzec życia. Hospicjum perinatalne jako naukowa, etyczna i ludzka odpowiedź na diagnozę poprzedzającą urodzenie dziecka”. Podczas niej zaprezentowano nowo powstałe w tym szpitalu Katolickiego Uniwersytetu Serca Jezusowego hospicjum perinatalne – ośrodek leczenia paliatywnego przed urodzeniem.

Papież – pisze kard. Pietro Parolin – „zachęca do codziennego wysiłku w realizowaniu planu Bożego dotyczącego życia”. Należy je chronić z odwagą i miłością, w stylu bliskości, „biorąc dystans od kultury odrzucenia, która proponuje jedynie drogę śmierci”. Chce ona – zwraca uwagę Ojciec Święty – „wyeliminować cierpienie zabijając tego, kto cierpi”.

Hospicja perinatalne, czyli, jak można by powiedzieć, okołoporodowe, otaczają opieką matki noszące w łonie ciężko chore dzieci i dotknięte takimi patologiami noworodki. Placówki tego typu działają również w Polsce.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7