Potrzebującym pomocy nieść Jezusa

Papież do Kręgu św. Piotra.

„Wasze stowarzyszenie, włączone w kościelną rzeczywistość diecezji rzymskiej, wyraża Kościół «wyruszający w drogę»: Kościół, który idzie szukać, odwiedzać, spotykać ludzi najuboższych, dzielić się i zatrzymywać z nimi”. Tak działalność rzymskiego „Kręgu św. Piotra” – „Circolo San Pietro” – określił Papież, przyjmując jego członków w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego na Watykanie.

„Od każdego z was wymaga się nie tylko, by po prostu szedł na spotkanie z najbardziej potrzebującymi, ale by szedł niosąc Chrystusa. Znaczy to iść jako uczniowie, jako przyjaciele Pana. Chodzi o to, by dzielić się Jego Słowem, czyli Słowem Ewangelii, by naśladować Jego gesty przebaczenia, miłości, darowania, nie szukania własnego prestiżu, ale dobra innych” – powiedział Franciszek.

Nawiązując do maja, który jest miesiącem maryjnym, Ojciec Święty postawił za wzór Matkę Bożą.

„Jak Ona, niestrudzenie «wychodźcie», śpieszcie, aby spotykać się i aby nieść Boże «odwiedziny» (por. Łk 1, 39). Ona niesie «odwiedziny» Boga, bo jest z Nim w głębokiej komunii. «Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła» – mówi Jej Elżbieta. Maryja jest ikoną wiary. Tylko w wierze niesie się Jezusa, a nie siebie samych. W tym Roku Świętym Miłosierdzia, kiedy staramy się iść drogą uczynków miłosierdzia, jesteśmy wezwani do odnowy w wierze. Aby nieść «odwiedziny» Pana tym wszystkim, którzy cierpią na ciele i na duchu, musimy żywić wiarę, która rodzi się ze słuchania Słowa Bożego i dąży do głębokiej komunii z Jezusem. Zachęcam was, byście nadal dawali świadectwo Ewangelii miłosierdzia, będąc zawsze znakiem i narzędziem czułości Boga względem wszystkich ludzi, zwłaszcza najsłabszych i odrzuconych” – powiedział Papież.

Franciszek dziękował członkom „Circolo San Pietro” szczególnie za zbieranie we wszystkich rzymskich kościołach ofiar na papieską działalność charytatywną, zwanych „obolem św. Piotra”. Prosił ich też, by jego posługę wspierali przede wszystkim modlitwą.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10