XXII Targi Wydawców Katolickich od 7 do 10 kwietnia 2016 w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.
Organizatorzy i wydawcy nie zawiodą oczekiwań odwiedzających Targi. Przygotowywane są spotkania autorskie, bogaty program filmowy, wystawy ze zbiorów Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie. Wydarzenia te niewątpliwie przyciągną rzeszę ludzi. W tegorocznym programie nie zabraknie również paneli dyskusyjnych, praktycznych warsztatów tematycznych, dedykowanych zarówno dorosłym jak i dzieciom. Jak co roku organizatorzy kładą nacisk na program dla dzieci. W tym roku zapraszamy m.in. na konkursy ładnego czytania, warsztaty kaligraficzne, poetyckie oraz muzyczne z Promyczkami Dobra. Dla najmłodszych przygotowana będzie również specjalna strefa zabaw ruchowych i artystycznych.
Czytelnicy będą mogli również wziąć udział w dyskusji, z udziałem redaktorów naczelnych pism katolickich, na temat roli katolików w mediach, a na stoiskach poszczególnych wydawców spotkać wielu cenionych autorów. Na Targach zapowiedzieli swój udział m.in. J.Em. Kardynał Tarcisio Bertone, ks. prof. Romanem Bartnickim ks. Biskup Antoni Długosz, ks. Piotr Pawlukiewicz, prof. Krzysztof Ożóg, Adam Bujak oraz wiele innych cenionych postaci ze świata Kościoła, szeroko pojętej kultury czy historii.
Tradycyjnie podczas Targów zostaną wręczone nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2016, a także Małe FENIKSY. Wręczenie nagród FENIKS 2016 i Uroczysty Koncert w wykonaniu Orkiestry Polskiej Opery Kameralnej odbędą się 9 kwietnia w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie.
To tylko nieliczne z wielu wydarzeń jakie przygotowali wydawcy i organizatorzy - Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem, który znajduje się na stronie www.swk.pl
Nad sprawami duchowymi nie mamy pełnej kontroli i należy być ostrożnym.
Symbole tego spotkania – krzyż i ikona Maryi – zostaną przekazane koreańskiej młodzieży.
W ramach kampanii w dniach 18-24 listopada br. zaplanowano ok. 300 wydarzeń.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.