Modlitewna inicjatywa Franciszka

Z niezwykłą inicjatywą modlitewną wystąpił Papież Franciszek. W Roku Miłosierdzia będzie osobiście komentował comiesięczne papieskie intencje modlitewne, a wszystko po to, by zachęcić wiernych do usilniejszej modlitwy w najpilniejszych intencjach Kościoła i świata.

Pierwsze wideoprzesłanie zostanie zaprezentowane już 6 stycznia, a kolejne będą publikowane co miesiąc w dziesięciu językach.

„Apostolstwo Modlitwy jest światową siecią modlitewną Papieża. Jest ona na służbie największych współczesnych wyzwań ludzkości i misji Kościoła, ponieważ właśnie to znajduje się w comiesięcznych papieskich intencjach modlitewnych. Pozwala nam to być bardziej zaangażowanymi w te wyzwania świata, jakimi są: pokój, solidarność, miłosierdzie - mówi dyrektor Apostolstwa Modlitwy o. Frederic Fornos SJ. - Pamiętam, jak Franciszek kiedyś podkreślił, że jesteśmy przytłaczani informacjami i obrazami opowiadającymi ludzkie cierpienie, a jednocześnie nie umiemy mu stawić czoła. Stąd też właśnie w Jubileuszu Miłosierdzia, by dać nam poznać wyzwania, jakie współczesny świat stawia misji Kościoła, Franciszek postanowił przybliżyć je nam za pomocą comiesięcznego wideoprzesłania. Będzie ono w dziesięciu językach, by pomóc nam bardziej zmobilizować się do wspólnej modlitwy z Papieżem w intencji ludzkości”.

Rozważania Papież będzie nagrywał po hiszpańsku. Następnie będą one tłumaczone na 10 języków i publikowane także w sieciach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Istagram, YouTobe. Filmy przygotowywane będą przez Watykański Ośrodek Telewizyjny wraz z agencją La Machi.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7