W Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie zainaugurowano nowy rok formacyjny.
W czasie Mszy bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji zaapelował do przyszłych misjonarzy, aby stawali się świadkami Bożego Miłosierdzia.
„Misjonarze nie mogą stać w miejscu. Tak jak Bóg szuka człowieka w Jezusie Chrystusie, tak my mamy tę misję kontynuować idąc do każdego człowieka na te peryferie, o których mówi papież Franciszek: do człowieka ubogiego, do człowieka zagubionego, do człowieka który nie zna Jezusa Chrystusa. Podprowadzajcie każdego człowieka do Jezusa Miłosiernego, aby zanurzył się w promieniach miłosierdzia” – mówił bp Mazur.
Przez najbliższe dziewięć miesięcy 29 osób będzie przygotowywało się do wyjazdu na misje przez odprawiane ćwiczenia duchowe, studia z zakresu misjologii, a przede wszystkim naukę języka obcego.
Został on beatyfikowany 12 lipca w parafii św. Franciszka Salezego w Barcelonie.
To również oni przypomną młodym teologię ciała Jana Pawła II.
Nabożeństwo celebrował ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej, bp Edward Kawa.