Rozwiązania duszpasterskie bez zmieniania słów Jezusa

W debacie przed październikowym Synodem Biskupów o rodzinie głos zabrał kard. Gerhard Ludwig Müller. W wywiadzie dla katholisch.de, oficjalnego portalu Kościoła katolickiego w Niemczech, prefekt Kongregacji Nauki Wiary mówił o aktualnych wyzwaniach.

Kard. Müller przyznał, że kwestie związane z małżeństwem i rodziną są dziś szczególnie aktualne. Jego zdaniem należy „pomóc ludziom na nowo zrozumieć, jaki sens ma zawieranie małżeństwa i wiązanie się w ten sposób – również publicznie – z drugim człowiekiem”. Dlatego „szczególnego pogłębienia wymagają przygotowanie do małżeństwa i duszpasterstwo małżeństw”. Szef watykańskiej dykasterii zaznaczył, że „Kościół musi na nowo poświęcić uwagę rodzinie, a rodzina musi na nowo otworzyć się na Kościół”. Zapytany o sposób podejścia Kościoła do osób w „trudnych sytuacjach” życiowych, kard. Müller odpowiedział, że „jesienny Synod Biskupów stoi przed wyzwaniem, aby znaleźć pastoralne rozwiązania bez zmieniania słów Jezusa i zbudowanej na nich nauki Kościoła”.

Z kolei nowy ordynariusz Hamburga, abp Stefan Heße, w rozmowie z lokalną gazetą Kölner Stadtanzeiger stwierdził, że „trzeba zauważyć różnorodność form współżycia, jakie istnieją”. Jego zdaniem Kościół powinien docenić pary homoseksualne, które żyją w wierności.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8